Budynek

Budynek

Projektowany budynek będzie pełnić funkcję mieszkalną wielorodzinną z usługami w parterze oraz garażem w części podziemnej. Jego obecność w sąsiedztwie Parku zapewnia mu kameralny charakter i komfort jego mieszkańców

Funkcje
Budynek składa się z kilku podstawowych elementów funkcjonalnych:

  • Pomieszczenia mieszkalne w sześciu nadziemnych kondygnacjach,
  • Pomieszczenia usługowe na parterze od ul. Wróblewskiego,
  • Garaż dla mieszkańców w kondygnacji podziemnej.

Budynek zaprojektowano zapewniając nasłonecznienie wszystkich lokali mieszkalnych zgodnie z warunkami technicznymi. Budynek będzie przystosowany do użytku przez osoby niepełnosprawne.
Elementy Konstrukcyjne
Konstrukcję nośną budynku w podpiwniczeniu stanowią monolityczne ramy żelbetowe: jednonawowe i dwunawowe jednokondygnacyjne. Stropy żelbetowe monolityczne. Budynek zaprojektowano w technologii mieszanej żelbetowo-murowanej. Ściany w budynku zaprojektowano jako murowane z bloczków silikatowych.

 

Elewacje
Ściany zewnętrzne murowane z bloczków silikatowych ocieplane izolacją termiczną z płyty styropianowej, cokoły z tynku mozaikowego, tynk elewacji mineralny na siatce głównie w kolorze białym i szarym, całość urozmaicą elementy w kolorach żółtym, czerwonym i niebieskim. Elewacja częściowo wykończona płytkami z cegły klinkierowe lub imitującej klinkier. Płyty balkonowe z betonu wykończone posadzką z gresu mrozoodpornego, balustrady balkonów stalowe lub ze szkłem bezpiecznym, pochwyt ze stali nierdzewnej. Okna w klatkach schodowych PCV, bezpieczne, nieotwieralne, kolor biały od strony wewnętrznej budynku, od strony zewnętrznej kolor szary lub grafitowy.
Klatki schodowe
Duże przestronne wejścia bez barier architektonicznych, które ułatwiają komunikację. Wejściowe drzwi do części mieszkalnych i usługowych wykonane z aluminium w kolorze szarym. Posadzki wraz z cokołami w części komunikacyjnej wykonane z gresu.
Windy
Szybkobieżne, ciche i przestronne windy zjeżdżające do garażu. Szyby windowe stworzone są ze ścian żelbetowych.

top