Łódzki modernizm

Architekci ART MODERN zaczerpnęli inspiracje z modernizmu, dzięki czemu mieszkanie tu to niezwykły komfort ze szczyptą artystycznej fantazji.

Modernizm to inaczej funkcjonalizm. Ten prąd w architekturze stawia na nowoczesność i wygodę. Kojarzy się też z nowoczesnością i podkreśla maksymalną użyteczność budynków.

Sztuka to wolność, kreatywność i poszukiwanie piękna.

ART MODERN to połączenie tych elementów, które daje niepowtarzalny efekt.

Zgodnie z duchem modernizmu, przestrzeń w kwartale ulic Wróblewskiego, Skrzywana, Wólczańskiej i alei Politechniki została maksymalnie wykorzystana. Zaprojektowano tu niezwykle funkcjonalne budynki z rozkładowymi mieszkaniami, w otoczeniu estetycznie skomponowanych kompleksów zieleni i małej architektury. Starannie zaplanowano przestrzeń zewnętrzną i części wspólne.

Niespotykane w żadnej innej łódzkiej inwestycji praktyczne rozwiązania (szerokie klatki, wysokie wejścia, komórki lokatorskie na piętrach, możliwość zainstalowania pryszniców bez brodzików, itp.) sprawiają, że mieszkanie w ART MODERN jest proste i wygodne. Natomiast oryginalne detale architektoniczne (neoplastyczne kompozycje balkonów) i obecność ambasadorów – wybitnych postaci epoki modernizmu,  czynią codzienne życie w ART MODERN niemal artystyczną przygodą.

top