Inwestycja mieszkaniowa – standardy


Standard wykonania na naszym osiedlu jest bardzo wysoki – zastosowano tu nowoczesne rozwiązania architektoniczne i użyto szlachetnych materiałów. Zabudowa jest kameralna, co sprzyja bezpieczeństwu mieszkańców. Ogromnym atutem ART MODERN jest własny park – miejsce relaksu i zabaw dla dzieci.

W pierwszym etapie inwestycji trwającym do IV kw. 2016 w Państwa ręce oddane zostanie 98 w pełni rozkładowych mieszkań o powierzchniach od 28 do 86 mkw. Projektując mieszkania ART MODERN naszym nadrzędnym celem był komfort życia naszych klientów. W trosce o sprostanie tym wymaganiom, budynek zostanie wzniesiony z najlepszej jakości materiałów, w dbałości o najwyższe standardy pracy przez Generalnego Wykonawcę – firmę SKANSKA S.A.

Podstawowe dane*

Powierzchnia działki  2,3 ha w czym:

  • 40% powierzchnia zabudowy wielorodzinnej,
  • 31% powierzchnia zielona (park, tereny zielone, trawniki),
  • 29% powierzchnia komunikacji wewnętrznej osiedla,

374 mieszkania rozkładowe, 2-6 lokali usługowych, 12-18 lokali biurowych.

Prywatny Park

Stworzenie parku w oparciu o istniejący starodrzew kasztanowców, których wiek sięga 70 lat” Aleja Kasztanowców”. Istniejący starodrzew zostanie uzupełniony roślinami sezonowymi,  zimozielonymi i krzewami, co stworzy prywatny park jako wielobarwną kompozycję atrakcyjną przez cały rok. Całość otoczenia uzupełniona zostanie trawnikami.

Mała Architektura

W parku znajdą się również elementy małej architektury upiększające go wizualnie i funkcjonalnie, wśród nich ławki, stojaki rowerowe i inne elementy małej architektury.

Plac Zabaw

Na terenie parku powstanie ustronny plac zabaw dla najmłodszych, którego podstawowymi zaletami będzie nawierzchnia absorbująca upadek w trosce o bezpieczeństwo. Domek drewniany wraz ze zjeżdżalnią, huśtawki, bujak na sprężenie oraz piaskownica drewniana.

Wejścia i Dojazdy

Dwa wjazdy strzeżone z głównym północnym od ul. Wróblewskiego oraz południowym od ul. Szkrzywana. Drogi  i chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej

Parkingi*

424 miejsc parkingowych w tym:

  • 182 miejsca w garażach podziemnych,
  • 139 miejsc w garażu wielopoziomowym,
  • 103 miejsca na terenie działki.

Parking podziemny w konstrukcji żelbetowej z bramami wjazdowymi podnoszonymi napędem elektrycznym wyposażone w piloty, garaże podziemne wentylowane mechanicznie. Część miejsc parkingowych powiększona jest o przestrzeń gospodarczą. Docelowo w projekcie powstanie parking wielopoziomowy o konstrukcji żelbetowej znajdzie się w południowo-zachodniej części osiedla.

*Wyżej wymienione parametry są wartościami przybliżonymi i uzależnionymi od etapowania inwestycji i finalnych rozwiązań architektoniczno budowlanych. 

Budynek

Projektowany budynek będzie pełnić funkcję mieszkalną wielorodzinną z usługami w parterze oraz garażem w części podziemnej. Jego obecność w sąsiedztwie Parku zapewnia mu kameralny charakter i komfort jego mieszkańców

Funkcje

Budynek składa się z kilku podstawowych elementów funkcjonalnych:

  • Pomieszczenia mieszkalne w sześciu nadziemnych kondygnacjach,
  • Pomieszczenia usługowe na parterze od ul. Wróblewskiego,
  • Garaż dla mieszkańców w kondygnacji podziemnej.

Budynek zaprojektowano zapewniając nasłonecznienie wszystkich lokali mieszkalnych zgodnie z warunkami technicznymi. Budynek będzie przystosowany do użytku przez osoby niepełnosprawne.

Elementy Konstrukcyjne

Konstrukcję nośną budynku w podpiwniczeniu stanowią monolityczne ramy żelbetowe: jednonawowe i dwunawowe jednokondygnacyjne. Stropy żelbetowe monolityczne. Budynek zaprojektowano w technologii mieszanej żelbetowo-murowanej. Ściany w budynku zaprojektowano jako murowane z bloczków silikatowych.

Elewacje

Ściany zewnętrzne murowane z bloczków silikatowych ocieplane izolacją termiczną z płyty styropianowej, cokoły z tynku mozaikowego, tynk elewacji mineralny na siatce głównie w kolorze białym i szarym, całość urozmaicą elementy w kolorach żółtym, czerwonym i niebieskim. Elewacja częściowo wykończona płytkami z cegły klinkierowe lub imitującej klinkier. Płyty balkonowe z betonu wykończone posadzką z gresu mrozoodpornego, balustrady balkonów stalowe lub ze szkłem bezpiecznym, pochwyt ze stali nierdzewnej. Okna w klatkach schodowych PCV, bezpieczne, nieotwieralne, kolor biały od strony wewnętrznej budynku, od strony zewnętrznej kolor szary lub grafitowy.

Klatki schodowe

Duże przestronne wejścia bez barier architektonicznych, które ułatwiają komunikację. Wejściowe drzwi do części mieszkalnych i usługowych wykonane z aluminium w kolorze szarym. Posadzki wraz z cokołami w części komunikacyjnej wykonane z gresu.

Windy

Szybkobieżne, ciche i przestronne windy zjeżdżające do garażu. Szyby windowe stworzone są ze ścian żelbetowych.

top