Tło historyczne

Sekretem wyboru działki, na której powstaje nasze osiedle, jest nie tylko niezwykle atrakcyjna lokalizacja. Mieszkając w ART MODERN stajesz się dalszą częścią bogatej historii tego miejsca.

Ulica Wróblewskiego to dawna Kątna, która łączyła ulicę Wólczańską z malutką osadą Kąty. Także miejsce to było częścią Łodzi od najwcześniejszych etapów jej rozwoju terytorialnego.  W latach przemysłowego rozkwitu, gdy Łódź nazywano „polskim Manchesterem”,  działała tu farbiarnia,  przędzalnia „Tivoli” Karola Scheiblera, a następnie wytwórnia kapeluszy i fabryka filcu. Przemysł włókienniczy rozwijał się tu również w okresie powojennym, pod postacią zakładów produkujących bawełnę. Otoczenie ART MODERN jest więc przesiąknięte historią i klimatem Łodzi z czasów jej największej industrialnej świetności.

Wybierając nowe mieszkanie, klienci, oprócz czysto praktycznych wymagań, oczekują, że miejsce będzie miało to magiczne „coś”, dzięki któremu będą chcieli z nim na co dzień przebywać.

Takim miejscem jest właśnie ART MODERN. Otoczenie naszego osiedla posiada postindustrialny klimat i miejski urok, przez co mieszkanie tu jest tak unikalnym przeżyciem.

top