Odpowiednie urządzenie wnętrza zawsze jest wyzwaniem. Chcemy, żeby nasze wymarzone M było jednocześnie funkcjonalne i wygodne, przestronne, ale też przytulne. Sytuacja dodatkowo się komplikuje, kiedy w grę wchodzą małe mieszkania. Aranżacje stają się wtedy prawdziwym logistycznym przedsięwzięciem. Nie od dziś wiadomo, że Ci, którzy mają nieduży metraż, muszą nadrabiać... większym sprytem. Przedstawiamy więc kilka trików na zyskanie cennej przestrzeni!

Nowy rok i towarzyszące mu, świeże pokłady energii, sprzyjają podejmowaniu odważnych decyzji. I tak, z pozoru zwykłe sprzątanie zamienia się w generalne domowe porządki. Nie wystarcza nam już poukładanie rzeczy w szafie – potrzebna jest po prostu... nowa szafa. Albo jeszcze lepiej – całkowita rearanżacja przestrzeni!

Nowy rok, nowe porządki w mieszkaniu

Każdy od czasu do czasu potrzebuje oczyścić przestrzeń wokół siebie ze zbędnych elementów – szczególnie po świętach, które jak dobrze wiemy, sprzyjają szaleństwu dekoracji. Wyrzucenie rzeczy, do których jesteśmy w mniejszym lub większym stopniu emocjonalnie przywiązani („to się jeszcze przyda!”) stanowi często nie lada wyzwanie. Aby ta sztuka nam się udała, musimy albo zebrać w sobie wystarczająco dużo silnej woli, albo... znaleźć sporą przestrzeń do przechowywania. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze musi ona być umiejscowiona w samym mieszkaniu! Komórka lokatorska to świetna opcja, jeśli nie jesteśmy pewni ostateczności swoich decyzji. Część wystroju można po prostu tymczasowo relokować – do dalszej decyzji. Aranżacja mieszkania zauważalnie odetchnie, a my zyskamy czas do namysłu. Pamiętajmy jednak, żeby w takim przenoszeniu zachować rozsądek i... porządek. Sprawdzą się modułowe systemy do przechowywania, poręczne pudła i technologia pakowania próżniowego. Choć co z oczu, to z serca, to jednak odciążenie jednej przestrzeni nie powinno skutkować zagraceniem innej. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie praktycznych regałów na jednej ze ścian oraz odpowiednie katalogowanie i opisywanie składowanych przedmiotów.

System pudeł - osiedle ART MODERN

Aranżacje małych mieszkań – praktyczne rozwiązania

Co jednak zrobić, kiedy nasze mieszkania nie są wyposażone w pomieszczenia takie jak komórka lokatorska, strych czy piwnica? Pozostaje nam przearanżowanie miejsca, które mamy. Garderoba w sypialni to świetny sposób, żeby przenieść przechowywanie ubrań na wyższy poziom i... pozbyć się wielkogabarytowej szafy. Czasem wydzielenie dodatkowej przestrzeni z już istniejącego pokoju może okazać się o wiele estetyczniejszym zabiegiem, niż tworzenie meblowej zabudowy. Garderoba w sypialni nie jest opcją dla Was? Poszukajcie innych możliwości! W aranżacji mieszkania można uwzględnić każdą wnękę jako potencjalne miejsce do sprytnego zagospodarowania. Dobrze wybrany ażurowy regał czy zmyślnie zaprojektowany system modułowych półek idealnie wpasują się w większość wolnych i dotychczas niewykorzystanych przestrzeni.

Garderoba w sypialni - osiedle ART MODERN

Aranżacja mieszkania poziom wyżej

Prawdziwymi szczęściarzami są Ci, którzy posiadają wysokie mieszkania. Zagospodarowanie miejsca pod sufitem to rozwiązanie nader eleganckie, gdyż przechowywane rzeczy niemal dosłownie… znikają nam z oczu. Zintegrowany system zamykanych, modułowych szaf w nowoczesnym, minimalistycznym designie, dodatkowo pomalowany na kolor ścian, perfekcyjnie wpasuje się w nasze wnętrze. Zgodnie z najnowszymi trendami, nowo powstające mieszkania deweloperskie nierzadko posiadają wyższe kondygnacje, niż te w blokach z wielkiej płyty. Szczególnie pod tym względem wyróżnia się nasze osiedle ART MODERN, gdzie najniższe mieszkania wznoszą się na wysokość 2,65 m (najwyższe osiągają wysokość nawet 3 m), w naturalny sposób otwierając przed nami nowe perspektywy na wykorzystanie dodatkowej przestrzeni. Wybierając wymarzone M, warto mierzyć wysoko. Dosłownie i w przenośni!

Nawet jeśli nie planowaliście noworocznych porządków – dobrze jest się czasem zainspirować. Niekiedy nawet drobna zmiana daje dużo nowych możliwości!