MODERN LOFT - wizualizacja budynku po zakończeniu rewitalizacji

FABRYKANCKIE TRADYCJE I DUCH MODERNIZMU

W architekturze naszego osiedla wracamy do korzeni - fabrykanckiej Łodzi i architektury modernizmu.

Jednocześnie sięgamy po nowoczesne rozwiązania projektowe i technologie zapewniające większy komfort życia.


wyszukiwarka mieszkań

ART MODERN. Sztuka mieszkania w Łodzi.

Lepsza jakość życia w otoczeniu otwartym na potrzeby ludzi. Przemyśleliśmy to w najmniejszym detalu, tworząc przestrzenie o wysokim standardzie wykończenia, funkcjonalności i komforcie.

ART MODERN to idee mistrzów modernizmu połączone ze współczesnymi trendami architektury.

De Stijl

Charakterystyczne kolorowe kwadraty i prostokąty Pieta Mondriana znane są na całym świecie i wywarły ogromny wpływ na świat sztuki czy architektury. Artyści skupieni wokół idei DeStijl, uważali, że sztuka nie tylko powinna pełnić rolę estetyczną, ale również funkcjonalną i społeczną.

Kierunek ten charakteryzuje się zestawieniem trzech podstawowych barw: żółtej, niebieskiej i czerwonej, a także trzech nie-kolorów: czerni, bieli i szarości. To właśnie użycie tych kolorów ożywia elewacje ART MODERN.

Bauhaus

Szkoła Bauhausu postrzegała architekturę jako połączenie sztuki i rzemiosła z socjologią, psychologią czy ekonomią. Architekt miał łączyć wszystkie te dziedziny, aby projektować nie tylko budynki, lecz również życie społeczne ich mieszkańców. Prostota formy, powtarzalność i uniwersalność miały jednocześnie uwzględniać zwyczaje oraz potrzeby ludzi.

ART MODERN odwołuje się do tradycji szkoły Bauhausu. Wszystkie mieszkania są w pełni rozkładowe i wyposażone w balkon, taras lub własny ogródek. W większości lokali da się zaś wydzielić garderobę, która pomoże uporządkować domową przestrzeń.

Art Deco

Styl Art Deco przywrócił sztuce klasyczne formy, harmonię, estetykę jednocześnie nadając jej wyrafinowanie i wysoką jakość wykonania. Dominowały w nim geometria i prostota.

Zainspirowani stylem Art Deco w przemyślany sposób zestawiliśmy kolory oraz oryginalne detale architektoniczne, które nadają całości zabudowy elegancki i klasyczny charakter.

Patroni Art Modern.

Wspaniałe osobowości i wielkie gwiazdy związane z Łodzią.

Pola Negri

Pola Nergi była wielką światową gwiazdą kina niemego i pierwszą Europejką, której udało się odnieść ogromy sukces w Hollywood. Aktorka urodziła się w Polsce w 1897 roku jako Apolonia Chałupiec.

Choć początkowo planowała karierę baletową, to ostatecznie film i aktorstwo stały się jej życiową pasją – od Berlina po Stany Zjednoczone podziwiano jej wielki talent, charyzmę i odważny styl życia. Wystąpiła w 63 filmach. Była wielką miłością Charlie Chaplina oraz Rudolfa Valentino.

Rudolf Valentino

Największy amant kina niemego sprawiał, że serca kobiet biły mocniej. Rudolf i Pola spotkali się na balu kostiumowym i zakochali w sobie bez pamięci. Chociaż nie ma pewności, czy nie był to związek wyłącznie dla rozgłosu.

Byli widziani na wszystkich modnych imprezach i wydawali się tacy szczęśliwi. Piękni i uśmiechnięci, chcieli podzielić się swoim szczęściem ze swoimi fanami.

Mark Twain

Amerykański pisarz i satyryk szkockiego pochodzenia, autor słynnych powieści m.in. „Przygody Tomka Sawyera” czy „Książe i żebrak”.

Mark Twain był człowiekiem niezwykle nowoczesnym jak na swoje czasy. Poza pracą literacką i spotkaniami z czytelnikami żywo interesował się nowymi technologiami i wynalazkami.

Wprowadzając innowacyjne techniki pisarskie oraz nowatorskie podejście do historii - pokazał naśladującym go modernistycznym pisarzom sposób na znalezienie własnego języka.

Współczesne pokolenie artystów współtworzy niepowtarzalny klimat Art Modern.

Nasze własne murale:
Mieczysława Ćwiklińska.

W klimat ART MODERN wpisują się patroni osiedla - Poli Negri, Rudolfa Valentino oraz Marka Twaina dołączyła niezwykle barwna postać rodzimego teatru i operetki: Mieczysława Ćwiklińska.

Instalację z wizerunkiem jednej z najwybitniejszych polskich aktorek komediowych stworzyła Aleksandra Kaczanowska, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, zwyciężczyni konkursu zorganizowanego wspólnie przez uczelnię i OPG Property Professionals.

ZNAJDZ MIESZKANIE DLA SIEBIE

  • od 26 do 101m2
  • wygodne balkony i tarasy
  • przydomowe ogródki
  • garaże i miejsca postojowe
  • duże okna i jasne wnętrza
wyszukiwarka mieszkań
MODERN LOFT ETAP 3 SPRZEDANE ETAP 2 SPRZEDANE ETAP 1

DEWELOPER

OPG PROPERTY PROFESSIONALS to sprawny zespół specjalistów w dziedzinie inwestycji mieszkaniowych trwale związanych z Łódzkim rynkiem.

Zrealizowane przez nas inwestycje wyróżnia sprawne przeprowadzenie procesu budowlanego oraz dbałość o detal i jakość wykonczenia. Wieloletnia obecność na rynku czyni nas sprawdzonym partnerem, który skutecznie wybuduje Twoje mieszkanie.


Od 10 lat na łódzkim rynku nieruchomości

W istniejącą tkankę naszego miasta wplatamy światowe standardy w projektowaniu przestrzeni, tworząc unikalne miejsca do mieszkania, pracy, zakupów, rozrywki czy odpoczynku.

Zespół specjalistów od inwestycji mieszkaniowych

odwiedź naszą stronę

ART MODERN etap 1

Pierwszy etap budowy osiedla ART MODERN był prawdziwym testem czy nasze założenia budowy wyjątkowego osiedla opartego na najlepszych tradycjach modernizmu spotkają się z ciepłym przyjęciem.

Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę - ludzie szukają mieszkań, które są zarówno ładne jak i funkcjonalne, a dbałość o detale widoczna jest na każdym kroku. Wszystkie mieszkania zostały sprzedane w rekordowo krótkim czasie.

ART MODERN etap 2

Budowa etapu 2 inwestycji cieszyła się dużym zainteresowaniem - również osób, które nie zdążyły kupić mieszkań z etapu 1

Po sukcesie etapu 1 nikogo nie trzeba było przekonywać, że jest to doskonałe miejsce do zamieszkania. Pozytywne opinie naszych klientów dodatkowo potwierdzają, że jesteśmy pewnym partnerem, który szybko i skutecznie doprowadza do zakończenia inwestycji.

Wszystkie mieszkania z tego etapu są już sprzedane!

OFF PIOTRKOWSKA CENTER

Najbardziej znana miejcówka w Łodzi jest naszym dziełem.

Przekształcając pofabryczne zabudowania w ulubione miejsce spotkań Łodzian udowodniliśmy, że można z sukcesem połączyć stare z nowym, nie tracąc jednocześnie pierwotnego klimatu miejsca.

Chcieliśmy stworzyć coś unikatowego, czego próżno szukać w typowej galerii handlowej. W jednym miejscu znalazły się pracownie projektantów mody, designerzy, architekci, kluby muzyczne, bary i restauracje z oryginalną kuchnią, a także przestrzenie wystawiennicze, sale prób i showroomy.

TEAL OFFICE

Naszpikowany technologiami, sześciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy klasy A w centrum Łodzi. Elegancki minimalizm w prawdziwie nowoczesnym wydaniu.

System monitorowania zużycia energii, automatyczne sterowanie instalacjami, energooszczędne windy i wielkoformatowe przeszklenia, które zapewniają optymalne doświetlenie pomieszczeń oraz zapobiegają ucieczce ciepła na zewnątrz.

Do tego kryty parking rowerowy, doskonały dojazd komunikacją miejską oraz stacja ładowania samochodów elektrycznych. Te atuty sprawiły, że w klasyfikacji ekologiczności BREEAM, obiekt już na etapie projektu uzyskał ocenę „bardzo dobry”.

SEPIA OFFICE

Odrestaurowany, pięciokondygnacyjny budynek biurowo-usługowy, zaaranżowany w murach dawnego magazynu i skarbca fabryki Ramischa przy ulicy Roosevelta w Łodzi.

Przy pieczołowitej renowacji udało się zachować pierwotny klimat miejsca i wiele tworzących go oryginalnych elementów – ściany z czerwonej cegły, żeliwne balustrady i słupy wsporcze, a także klimatyczne, odsłonięte drewniane stropy oraz historyczne podziały okien.

Dzisiaj już wiemy, że wszystkie te starania opłaciły się, a budynek Sepia Office zwyciężył plebiscyt entuzjastów dobrze przeprowadzonych inwestycji w kategorii „Perła Fabryczna”.

ORANGE PLAZA

Centrum Finansowe Orange Plaza to czterokondygnacyjny budynek biurowy klasy B+ z towarzyszącą funkcją handlową zlokalizowany tuż przy centrum przesiadkowym w Łodzi.

Przeprowadzona przez nas udana konwersja z galerii handlowej na budynek biurowo-usługowy jest doskonałym przykładem na to, że modernizacja budynku o nowoczesną infrastrukturę zwiększa jego wartość i jest sprawdzonym sposobem na dotrzymanie kroku zmieniającym się oczekiwaniom rynku.

JUŻ WYBRANE? MASZ PYTANIA?

porozmawiaj z opiekunem klienta lub umów się na spotkanie

chevron-up