Powiedzmy sobie wprost: dziś emerytura częściej kojarzy nam się z drugą młodością, niż z upływającym czasem. Wreszcie mamy kilka chwil dla siebie, które możemy z powodzeniem wykorzystać na rozwijanie swoich pasji, nadrabianie zaległości, a także błogi odpoczynek, który – nie ukrywajmy – należy się każdemu! Niezależnie od tego, czy zakotwiczymy w mieście, czy zaczniemy odkrywać dalszy i bliższy świat, zawsze wracamy do bezpiecznej przystani – własnego M. Czym więc powinno charakteryzować się idealne osiedle seniora i mieszkanie dla osób starszych? Wymieńmy kilka udogodnień, których zdecydowanie nie brakuje w ofercie ART MODERN!

Mieszkania bez barier architektonicznych - osiedle ART MODERN

Dobre mieszkania dla seniorów, czyli… jakie?

Osoby w wieku 55+ stanowią (i będą stanowić) coraz istotniejszą grupę nabywców, co już dziś z powodzeniem zauważa sektor deweloperski. Osiedle dla seniorów wymaga więc zmiany podejścia do idei funkcjonalności, a co za tym idzie do projektowania samego budynku. Podstawą jest tu mieszkanie bez barier utrudniających poruszanie, tj. mieszkanie bez progów, bez schodów, posiadające szerokie korytarze, powierzchnie antypoślizgowe, bezbrodzikowy prysznic, uchwyty w łazienkach i toaletach, a nawet kontrastujące kolory we wnętrzach. Nieodzowne stają się też winda, komórki lokatorskie na piętrach i bezpieczne, wzmacniane poręcze. To absolutne podstawy podczas wykańczania mieszkania dla osób starszych. W Łodzi wszystkie te postulaty z powodzeniem spełnia osiedle bez barier architektonicznych – ART MODERN.

Łazienka bezbrodzikowa w mieszkaniu dla seniorów - osiedle ART MODERN

Mieszkania dla osób starszych. W Łodzi liczy się lokalizacja!

Sam budynek to jednak nie wszystko. Ważna jest też jego lokalizacja, czyli to, co miasto może zaoferować seniorowi w bezpośrednim sąsiedztwie. Dobrze rozwinięta infrastruktura przychodni, aptek, punktów usługowych i sklepów, a także szeroka oferta kulturalna, rekreacyjna i rozrywkowa – wszak mieszkania dla seniorów i emerytów to nie tylko cztery, zamknięte ściany, ale całe otoczenie, które powinno sprzyjać ich aktywizacji i aktywnemu uczestnictwu w życiu społeczności. Z ART MODERN wszędzie jest blisko. Niedaleko znajdziemy centra handlowe, osiedlowe sklepy, pływalnię, uczelnie wyższe prowadzące zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, kino i wiele innych.

O wyborze mieszkania dla seniorów decyduje też bezproblemowy dostęp do transportu publicznego. W tym przypadku od przystanków autobusowych i tramwajowych dzieli nas zaledwie kilka kroków. Kierowcy docenią zaś bliskość al. Politechniki, która zarówno pozwala szybko dostać się do centrum miasta, jak też wygodnie wyjechać na trasę S8 i autostradę A1. Pamiętajmy bowiem, że dziś życie nie kończy się na emeryturze! Mieszkania dla starszych osób stanowią zarówno świetną bazę wypadową na dłuższy wyjazd na działkę, jak i bezpieczną przystań, do której chce się wracać!

Lokalizacja osiedla ART MODERN

Mieszkanie dobre dla seniorów? To w otoczeniu zieleni!

Bliskość centrum i brak hałasu – to idealny zespół cech mieszkania dla osób starszych. Łódź ma kilka takich miejsc! ART MODERN stanowi przykład tego, jak połączyć wielkomiejski styl życia ze spokojem i niespiesznym rytmem przedmieścia. Blisko jedną trzecią osiedla zajmują tereny zielone, w tym ustronny plac zabaw, który sprawdzi się doskonale podczas wizyty wnuków oraz prywatny park oparty o istniejący starodrzew kasztanowców.

W obrębie zaledwie jednego kilometra mieści się pięć parków, idealnych na spacer lub do nordic walkingu, a w bezpośrednim sąsiedztwie działa kompleksowe centrum sportowe – Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej. Mieszkanie dla starszej osoby powinno również posiadać słoneczny taras, na którym można hodować ulubione rośliny lub stworzyć mini-ogródek, wspominając czasy weekendowych wypadów na ukochaną działkę.

Deweloperzy muszą pamiętać, że mieszkania dla seniorów powinny oferować więcej wygód i udogodnień, niż typowe lokale mieszkalne. Tu z reguły najbardziej liczy się bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne, a także możliwości spędzania wolnego czasu. ART MODERN posiada szeroką ofertę mieszkań dla emerytów. Łódź ma im bowiem bardzo wiele do zaoferowania!