logo logo

Znajdź mieszkanie

Jak ochłodzić mieszkanie, czyli sposoby na upał
4 sierpnia 2020
kategoria: All/wszystko

Jak ochłodzić mieszkanie, czyli sposoby na upał

Chyba wszyscy kochamy lato, ale czasem upał daje się we znaki. Skwar, duchota, żar lejący się z nieba potrafią zmęczyć bardziej, niż osiem godzin wytężonej pracy. Szczególnie, jeśli nie mamy możliwości wyskoczyć na działkę lub nad wodę. Trzeba sobie jakoś radzić. Podpowiadamy więc, jak ochłodzić mieszkanie!

Kiedy w salonie czujemy się niczym w tropikach, jajka sadzone możemy zrobić na parapecie, a dwie minuty po wyjściu spod prysznica znów jesteśmy mokrzy, to znak, że nie jest dobrze. Funkcjonowanie w takich warunkach przypomina katorgę. Stosując jednak kilka sztuczek możemy sprawić, by temperatura w naszym mieszkaniu była bardziej znośna.

Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji?

Najskuteczniejsze byłoby zainstalowanie klimatyzatora, jednak nie wszyscy decydują się na to rozwiązanie z kilku przyczyn – kosztów instalacji i eksploatacji, troski o środowisko czy obawy przed przeziębieniem. Na szczęście jest parę sprawdzonych sposobów na to, jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji.

Jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji? ART MODERN

Najprostszym, a jednocześnie jednym z najskuteczniejszych sposobów, jest zrobienie przeciągu. Otworzenie wszystkich okien na oścież ułatwi przepływ chłodnego powietrza. Wielu z nas wychodząc z domu do pracy, zostawia otwarte okna z nadzieją, że przewiew powietrza schłodzi nagrzane mury. Niestety, po powrocie spotyka nas ukrop i duchota. Dlatego rekomendujemy, żeby chłodzenie pokoju, kuchni oraz innych pomieszczeń odbywało się rano lub wieczorem, a nawet w nocy. Aby poprawić cyrkulację powietrza w ciągu dnia, warto postawić na wiatrak elektryczny.

Zasłony w mieszkaniu - osiedle ART MODERN

Kolejnym sposobem na to, jak ochłodzić mieszkanie jest zasłanianie okien w ciągu dnia. Żaluzje oraz rolety z powodzeniem zablokują promienie słoneczne wpadające do pomieszczeń. Warto rozważyć rozwieszenie białych płacht po zewnętrznej stronie okien. W pomieszczeniu będzie jasno, ale promienie słoneczne nie będą nagrzewać powietrza wewnątrz.

Chłodzenie pokoju dla świętego spokoju

Jeśli jesteśmy zmuszeni, by podczas upałów przebywać w nieklimatyzowanym pomieszczeniu, to warto pamiętać o pozbyciu źródeł ciepła – czyli wyłączenie niepotrzebnych sprzętów. Podłączone i działające ładowarki, telewizory, radia i komputery generują ciepło, którego i tak mamy aż nadto.

Polecamy również przed latem sprawdzić stan techniczny kratek i kanałów wentylacyjnych. Dzięki zapewnieniu drożności systemu temperatura w mieszkaniu może spaść nawet o kilka stopni. W skrajnych sytuacjach może mieć to gigantyczny wpływ na odczuwane poczucie komfortu poprzez spotęgowanie odczucia upału w mieszkaniu.

Jeśli nie jesteśmy zainteresowani uruchamianiem tradycyjnej klimatyzacji, to warto postawić na naturalną. Nie każdy wie, że stare dobre rośliny doniczkowe nie tylko nawilżają powietrze, ale również lekko je schładzają!

Rośliny doniczkowe w mieszkaniu - osiedle ART MODERN

Nie pytaj, jak ochłodzić mieszkanie – wybierz takie, w którym upały nie będą straszne

Upały były, są i będą – pamiętajmy o tym wybierając lokum. Zamiast zastanawiać się, jak ochłodzić mieszkanie, warto pomyśleć nad takim M, w którym „można oddychać”. Projektanci osiedla ART MODERN zadbali o przestronne i przewiewne przestrzenie. Nawet najmniejsze metraże zostały zaprojektowane z myślą o tym, by upały nie doskwierały zbyt mocno. Dobrym pomysłem jest na pewno wybór mieszkania z oknami po zachodniej stronie lub od północy, gdyż w ciągu dnia nagrzewa się znacznie wolniej.

Mieszkanie z dużym balkonem - osiedle ART MODERN

Dodatkowym atutem są loggie, czyli balkony we wnęce. Umiejscowienie ich od południowej i zachodniej strony sprawia, że nasłonecznienie jest zredukowane do minimum – mówi Anna Osińska z Biura Sprzedaży inwestycji. – Do ocieplenia budynku została zastosowana izolacja Neopor, która nie tylko zapobiega ucieczce ciepła zimą, ale również zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkań w czasie upałów – dodaje.

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!