logo logo

Znajdź mieszkanie

Jak zadbać o taras na wiosnę?
24 marca 2020
kategoria: All/wszystko

Jak zadbać o taras na wiosnę?

Mieszkanie z dużym tarasem w centrum miasta? Któż o tym nie marzy! Takie rozwiązanie ma same korzyści – bliskość infrastruktury szkół, placówek medycznych czy centrów rozrywkowych łączy się tu z komfortową, przydomową strefą relaksu. Podpowiadamy, jak przeprowadzić prace porządkowe na tarasie i wyjaśniamy, dlaczego warto zrobić to wiosną.

Mieszkanie z dużym tarasem to marzenie wszystkich, którzy decydują się na lokum w centrum miasta. Z jednej strony oferuje bliskość infrastruktury szkół, placówek edukacyjnych i medycznych czy centrów rozrywkowych, z drugiej natomiast – w ciepłe dni pozwala na chwilę wytchnienia w przydomowej strefie relaksu. Takie sny spełniają się dzięki projektantom osiedla ART MODERN, które łączy w sobie obie korzyści.

Myśląc o balkonie, mamy przed oczami niewielką, otwartą przestrzeń towarzyszącą mieszkaniom z wielkiej płyty, na którą wychodzimy zwykle z salonu. Ale nowoczesne budownictwo mieszkaniowe mocno zredefiniowało to pojęcie. Teraz balkony zostały wyparte przez przestronne i reprezentacyjne tarasy, które swoją powierzchnią dorównują niekiedy metrażowi samego lokalu. Wielbicielom życia w centrum, oferują namiastkę ogrodu, a dzięki meblom ogrodowym i okazałym roślinom, pozwalają wypoczywać w naprawdę komfortowych warunkach. Aby tak się jednak stało, o taras musimy w odpowiedni sposób zadbać, szczególnie wiosną. Jak to zrobić?

Krok pierwszy. Od czego zacząć porządki na tarasie?

Wiosenne porządkowanie rozpoczynamy od przeglądu wyposażenia i dekoracji roślinnych, sprawdzając ich kondycję po zimie. Zdarza się, że część z nich mogła nie wytrzymać trudów pogodowych, a w trakcie zimowych miesięcy taras stał się składowiskiem wielu niepotrzebnych przedmiotów. Pozbądźmy się ich jak najszybciej – ten krok z pewnością ułatwi nam sprzątanie. Następnie dokładnie myjemy wszystkie powierzchnie – zarówno podłogi, jak i balustrady oraz przegrody, oddzielającą naszą przestrzeń od sąsiada. Detergent dobieramy odpowiednio do materiału, korzystając przy dużych powierzchniach z myjki ciśnieniowej, która znacząco przyspieszy prace. Na tym etapie warto przyjrzeć się kondycji podłogi tarasowej – o ile ta, wykonana z odpornych na warunki atmosferyczne płyt ceramicznych nie powinna budzić zastrzeżeń, to nawierzchnia drewniana wymagać może więcej troski. Mowa o konserwacji tego szlachetnego materiału.

Czym pomalować deski tarasowe? Wybór jest naprawdę duży – od lakierów, przez oleje, po lakierobejce i lazury, które doskonale wzmacniają drewno i chronią jego powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wybór zależy od gatunku drewna oraz jego kondycji.

Jak zadbać o taras – krok drugi. Jakie zabezpieczenie tarasu zastosować?

Choć temperatury w naszym klimacie z każdym rokiem rosną, to pogoda bywa zmienna i nieprzewidywalna. Gorącym latom towarzyszą więc zarówno ulewne deszcze, jak i porywiste wiatry. Aby móc cieszyć się przydomowym tarasem jak najdłużej, warto zadbać o rozwiązania, które uchronią nas przed tymi zjawiskami. Jak zabezpieczyć balkon? Przydadzą się systemy, które zapobiegną jego nadmiernemu przegrzewaniu się lub zalaniu przez intensywne opady deszczu, ale i osłona tarasu przed wiatrem. W tej roli sprawdzą się ażurowe maty wykonane z wikliny, rattanu lub tyczek bambusa, drewniane osłonki albo… rośliny – ustawione w szpaler mogą stanowić wszechstronne i niezwykle skuteczne, zabezpieczenie tarasu.

Krok ostatni, a może pierwszy? Wybieramy dobrego dewelopera!

Nawet najlepiej zaaranżowany taras może nie spełnić swojej funkcji. Dzieje się tak, gdy zastosowana technologia budowlana nie radzi sobie z licznymi przeciwnościami pogodowymi, takimi jak obfite opady atmosferyczne, wilgoć, silne mrozy i duże wahania dobowe temperatur. Z takimi problemami na pewno się nie będą się borykać lokatorzy mieszkań z dużym tarasem osiedla ART MODERN. Tutaj, w celu uszczelnienia przestronnych balkonów zastosowano technologię izolacyjną Isokorb®, która ogranicza ryzyko kondensacji pary wodnej, powstawania pleśni i związanych z tym uszkodzeń budynku. Co więcej, architekci zatroszczyli się także o optymalną izolację termiczną samych mieszkań, stosując nowoczesny materiał Neopor®, redukujący straty uciekającego z wewnątrz ciepła.

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!