Mieszkanie z ogródkiem? Łódź Górna to miejsce dla Ciebie!

Mówi się, że mężczyzna powinien zbudować dom, posadzić drzewo i spłodzić syna... A może lepszym wyborem będzie mieszkanie z ogródkiem? Cóż za dylemat!

Choć w teorii pomiędzy teorią, a praktyką różnicy nie ma, to w praktyce zazwyczaj już się pojawia. Doczekaliście się potomka i szukacie dla siebie miejsca na lata? Budowa domu i sadzenie drzew brzmi jak zbyt wielkie zobowiązanie, lecz z drugiej strony nie uśmiecha Wam się życie pośród szarych bloków? A może… mieszkanie z ogrodem? Łódź Górna ma pod tym względem wiele do zaoferowania!

Znalezienie mieszkania dla rodziny z dzieckiem potrafi nastręczyć nie lada dylematów. Jaki metraż i rozkład pokojów sprawdzi się najlepiej? Jaka orientacja okien zapewni optymalny komfort wszystkim domownikom? Na jakie udogodnienia warto zwrócić uwagę? Jedno jest pewne. Ostateczny wybór warto przemyśleć bardzo dokładnie – zakup własnego M to przeważnie decyzja na długie lata, o ile nie na całe życie. Naszą analizę zacznijmy od metrażu.

Mieszkanie z ogródkiem na osiedlu ART MODERN - mieszkanie 3 pokojowe

Elastyczność to podstawa!

Często przyjmowana zasada brzmi: na każdego domownika powinno przypadać co najmniej jedno pomieszczenie. Za optymalne mieszkanie dla rodziny z dzieckiem uznaje się więc mieszkanie 3 pokojowe. Łódź ma pod tym względem coraz więcej do zaoferowania. Jak wynika z naszych analiz rynkowych, segment 60 mkw. i wzwyż cieszy się coraz większą popularnością wśród kupujących. I nie bez powodu! Pojawienie się w naszym życiu dziecka niesie wiele wyzwań, także tych związanych z domową logistyką. Młodzi rodzice cenią więc sobie elastyczność. Tak, by z jednej strony mieć szkraba na oku, a z drugiej – nie być zmuszonym do spania na kanapie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest salon z półotwartą kuchnią, a także osobna, przestronna sypialnia, w której zmieścicie łóżeczko.

Mieszkanie z ogródkiem – strzał w dziesiątkę!

Przyjście na świat dziecka sprawia, że nasz świat kurczy się z minuty na minutę. Musimy przecież znaleźć miejsce na rowerek, fotelik czy wózek. Tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii, jaką jest wybór optymalnej kondygnacji. Jak wynika z naszych doświadczeń, coraz popularniejszym formatem wśród młodych rodzin jest mieszkanie na parterze. W tym przypadku dużą zaletę niewątpliwie stanowi łatwość poruszania się wózkiem. Ale to nie wszystko! W ART MODERN lokale znajdujące się na kondygnacji „0” są nieco wyższe  od pozostałych (strop na wysokości 2,85 m), co zapewnia więcej światła we wnętrzach i pozwala na dodatkowe zagospodarowanie przestrzeni. Co więcej, każde mieszkanie na parterze posiada dostęp do prywatnego, przestronnego ogródka, w którym znajdziecie mnóstwo miejsca zarówno na domową strefę zabaw, jak i kameralny taras, gdzie spędzicie miły, letni wieczór tylko we dwoje lub w gronie przyjaciół…

Orientuj się!

Gdy nasz szkrab już podrośnie, nasuwa się kolejne pytanie: jak właściwie rozplanować pokój dziecka? W tej kwestii z pomocą przychodzą metraże z klarownym podziałem na strefę dzienną i nocną. W tym kontekście szczególnie polecamy nasze nowoczesne mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 63,10 m kw. z półotwartą kuchnią, w którym położyliśmy duży nacisk na optymalną orientację okien. Sypialnia rodziców, salon i ogródek wychodzące w kierunku południowo-zachodnim (będącym w Polsce stroną nawietrzną) zapewniają nie tylko doskonałe nasłonecznienie, lecz również komfortową temperaturę w porach popołudniowych i wczesnym wieczorem – idealnie na odpoczynek po pracy w rodzinnym gronie. Na okna w pokoju dziecięcym, zorientowane na północny wschód, rozpościera się zaś przyjemny cień rzucany przez osiedlowy park kasztanowców, co w połączeniu z dodatkowymi zamkami sprawia, że wszyscy domownicy mogą spać (i wstawać) spokojnie!

Szukacie własnego M na długie lata, lecz zależy Wam na czasie i niekoniecznie chcecie czekać na dewelopera? Żaden problem! Mieszkanie dostępne jest od ręki, w gotowym budynku ART MODERN. Zapytaj o nie naszych ekspertów z Biura Sprzedaży!