Rodzice doskonale rozumieją sztukę kompromisu – z jednej strony jest pragnienie, by dzieci przebywały jak najbliżej natury i jej dobroczynnego wpływu na ich zrównoważony rozwój, z drugiej nie można ich odcinać od infrastruktury szkół, placówek edukacyjnych czy centrów rozrywkowych. Rozwiązanie? Znaleźć ciche, ustronne mieszkanie blisko strefy zielonej – w mieście.

I tu nie chodzi o sąsiedztwo strefy zielonej w postaci niedużego skweru z kilkoma drzewami po drodze do supermarketu, tylko o mieszkania blisko parku z prawdziwego zdarzenia. Parku, w którym można udać się na dłuższy spacer, odetchnąć czystszym powietrzem, a wiosną i latem ukoić oczy wszechobecną zielenią. Parku, który pozwoli naszym dzieciom rozwinąć skrzydła i zapewni im szczęśliwe wspomnienia z dzieciństwa. Gra w klasy, nauka jazdy na rowerze, leniuchowanie na kocu i patrzenie się w niebo, czy białe szaleństwo zimą to tylko niektóre plusy mieszkania blisko terenów zielonych.

Kompromis między miastem a naturą? Mieszkania z dobrą lokalizacją

Dobra lokalizacja, czyli właściwie jaka? Idealnie sprawdziłoby się osiedle koło parku w dobrze zorganizowanej dzielnicy – i to najlepiej na obrzeżach centrum miasta. W Łodzi znajdziemy kilka takich miejsc. Jednym z nich jest oddalone zaledwie 2 km od skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Piotrkowskiej osiedle ART MODERN zamknięte w kwartale ulic Wróblewskiego, Wólczańskiej i Skrzywana, oferujące mieszkania koło parku zaledwie 800 m od C.H. Sukcesja czy lodowiska Bombonierka. Co jeszcze świadczy o tym, że w przypadku kompleksu ART MODERN są to mieszkania dobrze zlokalizowane? Dla rodzin z dziećmi istotny może być również fakt, że w promieniu 2 km można znaleźć 15 szkół podstawowych i 26 szkół średnich oraz aż 3 uczelnie wyższe. Atrakcyjność lokalizacji podnosi bliskość obiektów sportowych – oprócz wspomnianego lodowiska, w pobliżu znajduje się Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej z największą ścianką wspinaczkową w Łodzi, a zaledwie 50 metrów od osiedla dostępny jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Angelica z basenem i innymi salami przeznaczonymi do ćwiczeń. Takie obiekty to gratka nie tylko dla najmłodszych, to propozycja dla całej rodziny. Nawet, jeśli szczęśliwie naszym miejscem zamieszkania jest osiedle blisko parku, to zorganizowane zajęcia i inne formy aktywności fizycznej wciąż pozostają na wagę złota, kiedy trzeba zająć czas dzieciom i samemu zadbać o swoją kondycję.

Park Klepacza - osiedle ART MODERN

Zielono mi, czyli osiedle przy parku

A raczej parkach! W okolicy osiedla ART MODERN jest ich aż... 6. Niektóre to nieduże zieleńce miejskie idealne na krótki spacer z wózkiem i spędzenie kilku miłych chwil w otoczeniu przyrody, a inne to duże obszary zielone z całą infrastrukturą rekreacyjną. Jakie są główne zalety posiadania mieszkania obok parku? Nieocenione! Oprócz chwil wytchnienia po całym dniu pracy dla zabieganych dorosłych, to idealny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny. Duże tereny zielone, takie jak oddalony zaledwie o kilometr Park Poniatowskiego, pozwalają rozwijać w najmłodszych pasję do sportu – można w nim uprawiać jogging, uczyć się jeździć na rowerze czy na rolkach albo zrobić rodzinny piknik. Ale zieleni nie trzeba szukać na zewnątrz – ART MODERN to nie tylko osiedle przy parku, to także osiedle ze strefą zieloną, która znajduje się na terenie kompleksu. W obrębie zabudowań pozostawiono stary drzewostan kasztanowców w formie nastrojowej alei oraz zaprojektowano pozostałe obszary zieleni w pobliżu części rekreacyjnej z placem zabaw.

Mieszkania obok parku - osiedle ART MODERN

Mieszkania z dobrą lokalizacją to w przypadku osiedla ART MODERN nie tylko mieszkania obok parku. To mieszkania, które są świetną bazą wypadową do pracy i do szkoły oraz – dzięki licznym punktom usługowym i handlowym w pobliżu – zapewniają wysoką jakość codziennego życia i... oszczędność czasu. A jak wiadomo, zaoszczędzony czas można wykorzystać na rodzinne przyjemności. Mieszkania blisko parku oferują ich cały wachlarz – i to na świeżym powietrzu. Zdrowo, miło i pożytecznie!

Jogging - osiedle ART MODERN