logo logo

Znajdź mieszkanie

Remont mieszkania czy kupno? Oto jest pytanie!
31 lipca 2020
kategoria: All/wszystko

Remont mieszkania czy kupno? Oto jest pytanie!

Warunki lokalowe, w którym mieszkamy my i nasza rodzina, mają spory wpływ na zadowolenie z życia. Odpadająca tapeta, grzyb w łazience, problemy z elektryką – napotykając takie rzeczy w mieszkaniu, tylko się frustrujemy zamiast cieszyć się z czasu spędzonego z bliskimi. W końcu sytuacja robi się nie do wytrzymania i stajemy przed dylematem. Podpowiadamy, jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze w takiej sytuacji!

Z przestrzenią do życia jest jak z samochodem. Co jakiś czas należy zrobić remont mieszkania, aby usunąć usterki i zwiększyć komfort życia. Niestety, jak w przypadku auta, nasze lokum może stać się „skarbonką bez dna”. W takim przypadku, zamiast remontu, warto rozważyć kupno mieszkania.

Ile kosztuje (i trwa) remont mieszkania?

Około 40 procent Polaków decyduje się na gruntowny remont mieszkania raz na 5-10 lat. Średni koszt takiego przedsięwzięcia waha się od 30 do 50 tysięcy złotych, ale zdarzają się również znacznie droższe inwestycje. Oprócz poniesionych kosztów finansowych, często przypłacamy to niestety również zdrowiem.

Dla jednej trzeciej Polaków remont mieszkania wiąże się z niebywałym stresem. Czy wszystko pójdzie według planu? Czemu to się tak przeciąga? Czy wystarczy materiałów? Jak bardzo przekroczymy budżet? Przed rozpoczęciem, często kilkutygodniowej (a w niektórych przypadkach nawet kilkumiesięcznej), reorganizacji życia wszystkich domowników warto dokonać kalkulacji i odpowiedzieć na pytanie…

Mieszkanie do remontu - osiedle ART MODERN

Czy kupno mieszkania będzie lepszym pomysłem?

Na pewno koszt remontu mieszkania będzie niższy, niż zakup nowego lokum, ale z drugiej strony to idealny moment na inwestycję. Dlaczego? Przede wszystkim oszczędzamy czas, zdrowie, a także stajemy się właścicielami przestrzeni, która nie będzie wymagała napraw, poprawek przez długie lata. Robiąc remont, nigdy nie mamy stuprocentowej pewności co do ostatecznego efektu. Wizja zazwyczaj rozmija się z rzeczywistością. Czasem dość brutalnie.

Decydując się na kupno mieszkania nowego, widzimy dokładnie tę przestrzeń, w której przyjdzie nam żyć. Dodatkowo dobrze jest od czasu do czasu zmienić otoczenie i poprawić komfort życia sobie i swoim bliskim. Korzystając z szerokiej oferty mieszkaniowej, można bez problemu znaleźć gotowe M, do którego wprowadzić możemy się „od zaraz”. Są to przestrzenie wykończone pod klucz oraz umeblowane, słowem – gotowe do życia.

Kupno mieszkania - osiedle ART MODERN

Jak wziąć kredyt na kupno mieszkania?

Remont mieszkania w większości przypadków wiąże się z wydaniem sporych oszczędności lub wzięciem kredytu, który prawdopodobnie spłacimy w momencie, kiedy... przyjdzie nam robić kolejny remont. Jeśli już decydujemy się na spłatę rat, warto zdecydować się na długoterminowe raty i kupno mieszkania. Łódź jest jednym z dynamiczniej rozwijających się rynków deweloperskich, czego świetnym przykładem jest inwestycja ART MODERN.

To nie tylko nowoczesne mieszkania dopasowane do potrzeb nowoczesnej rodziny. To także sztab specjalistów, którzy przeprowadzą nas przez kolejne etapy zakupu nowego M. Jeśli interesuje nas kupno mieszkania pod klucz, wymarzoną aranżację pomoże stworzyć nasz partner Jesion. A jeśli jesteśmy chętni, by wziąć kredyt na kupno mieszkania naszych marzeń, wystarczy umówić się z ekspertem Open Finance. Z pewnością przybliży szczegóły najkorzystniejszego sposobu sfinansowania wymarzonego lokum. Nie zapominajmy, że nabywając nowe lokum, ciągle jesteśmy właścicielami „starego”. Kwota z wynajmu na pewno ułatwi comiesięczną spłatę rat.

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!