Kiedy nasze pociechy idą do szkoły musimy stanąć na wysokości zadania, by zapewnić im jak najlepsze warunki do nauki. Nie tylko wysyłając je do dobrych szkół, ale także urządzając dopasowany do ich potrzeb pokój ucznia. Inspiracje połączone z rodzicielskim doświadczeniem na pewno zaowocują powstaniem komfortowej i przyjaznej dla dziecka przestrzeni, która celująco zda egzamin – nawet w okresie nauki zdalnej.

Jak urządzić pokój dla ucznia?

Niezależnie od metrażu pomieszczenia istnieje kilka zasad, do których warto się stosować przy urządzaniu pokoju ucznia. Aranżacje dostępne w Internecie w większości opierają się właśnie na tych regułach. Warto wziąć je pod uwagę, ale także kierować się własnym doświadczeniem – w końcu mowa o komforcie naszego dziecka. Pierwszym krokiem do zmaksymalizowania koncentracji będzie rozgraniczenie strefy relaksu i zabawy od strefy nauki – tak, aby gry, zabawki i inne nie odciągały uwagi małego ucznia od zadań szkolnych.

Pokój ucznia aranżacje - osiedle ART MODERN

Równie ważnym zagadnieniem jest dobór oraz odpowiednie ustawienie mebli. Bez wątpienia istotną rolę odgrywać będzie biurko. Zastanawiając się, jak urządzić pokój ucznia, to właśnie od niego powinniśmy zacząć aranżowanie tej przestrzeni. Biurko powinno mieć dostęp do naturalnego światła. Najlepiej, jeśli pada ono z boku, w przypadku osób praworęcznych od lewej strony, leworęcznych – od prawej, tak żeby nie rzucać cienia na zeszyt w trakcie odrabiania zadań domowych. Takie rozmieszczenie biurka względem okien jest najbardziej optymalne i nie będzie dodatkowo męczyło wzroku.

Umiejscowienie biurka to jedno, kolejnym istotnym aspektem jest wybór krzesła o odpowiedniej ergonomii i wysokości. Kupując fotel dziecięcy kierujmy się tym, by był wygodny i tak wyprofilowany, by wspierał naturalne wygięcie pleców naszego dziecka. Dzięki temu pomożemy mu w utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała w trakcie nauki ograniczając garbienie się i tym samym zmniejszymy ryzyko powstawania schorzeń kręgosłupa w późniejszym wieku. Weźmy też pod uwagę, że maluchy szybko rosną, dlatego krzesło musi być regulowane.

Pokój ucznia inspiracje - osiedle ART MODERN

Pokój ucznia – inspiracje aranżacyjne

Odpowiednio ustawione biurko i wygodny fotel regulowany to nie jedyne niezbędne meble do pokoju ucznia. Przestrzeń tę warto wyposażyć również w półki i szafki, gdzie młody adept szkolnictwa będzie mógł przechowywać niezbędne książki, zeszyty i akcesoria. Przybory do pisania, kartki i wszelkiego rodzaju skarby  naszego małego ucznia świetnie uporządkują kolorowe pudełka i organizery. Przydatna będzie także tablica korkowa lub magnetyczna, by wyeksponować prace dziecka, jego notatki czy zdjęcia szkolnych przyjaciół – strefa nauki ma być przede wszystkim przyjazna i dobrze się kojarzyć.

Doskonałym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest pokrycie ściany farbą tablicową. Dzięki temu stworzymy dodatkowe miejsce do zapisywania najważniejszych informacji, ale także rysowania i rozwijania kreatywności naszych pociech.

W związku z tym, że dzieci mogą mieć także sporo zajęć poza szkolnych – często siadają do odrabiania lekcji i nauki w godzinach wieczornych, należy więc zadbać o to, by jak najlepiej doświetlić pokój ucznia. Aranżacje od różnych projektantów są w tym przypadku zgodne – światło (najlepiej lampka) powinno być regulowane, by dopasować ilość oświetlenia w zależności od potrzeb oraz wyposażone w żarówkę o odpowiedniej mocy i barwie – jak najbardziej zbliżonej do światła dziennego.

Jak urządzić mieszkanie dla rodziny - osiedle ART MODERN

Pokój dla ucznia – aranżacje to nie wszystko

Warto pamiętać, że urządzenie pokoju zgodnie z najnowszymi standardami to nie wszystko. Wystarczy otworzyć okno, a dobiegające z zewnątrz dźwięki rozproszą uwagę dziecka. Wybierając mieszkanie powinno się mieć to na uwadze.

ART MODERN to przestrzeń, która wyróżnia się kameralnym charakterem. Osiedle jest idealnym miejscem dla rodzin ceniących sobie ciszę i spokój. Kolejnym atutem jest bliskość szkół (w tym uczelni wyższej), obiektów sportowych i rozrywkowych, w których dziecko może rozwijać swoje pasje pozaszkolne. Warto zwrócić uwagę i na to – w końcu nauka, to nie tylko szkoła.