logo logo

Znajdź mieszkanie

Mieszkanie dla rodziny: jak go szukać, żeby znaleźć to właściwe?
1 lutego 2020
kategoria: All/wszystko

Mieszkanie dla rodziny: jak go szukać, żeby znaleźć to właściwe?

Uwaga, rodzina się powiększa! A co z przestrzenią życiową? Jakie mieszkanie dla 3 osobowej rodziny, a jakie dla 4 domowników? W głowie kupujących pojawia się niezliczona ilość pytań i wątpliwości: optymalny metraż, odpowiednia ilość pokoi, najlepszy rozkład. Poznajcie kilka wskazówek, pozwalających wybrać właściwe mieszkanie dla rodziny, które wkrótce ma szansę stać się... Waszym domem [...]

Biała suknia, konfetti, marsz weselny Mendelssohna – i tak oto młoda para, pełna nadziei i radości, zaczyna właśnie wspólną drogę przez życie, która już wkrótce może okazać się... wyboista. Zwłaszcza, że niejednokrotnie zaczyna się od poszukiwania wymarzonego M. A jak wiadomo, idealne pierwsze mieszkanie dla rodziny jest niczym złoty Graal – znalezienie go to prawdziwe wyzwanie. Podpowiadamy więc jak wybrać to właściwe – bez niepotrzebnego stresu!

Kupno pierwszego mieszkania jest szczególnie trudne nie tylko dlatego, że każdy z nas nosi w sobie wymarzony obraz własnych 4 kątów, który chciałby stworzyć. Powody są bardziej prozaiczne – kalkulacja budżetu i uwzględnienie potrzeb zarówno aktualnych, jak i przyszłych członków rodziny. Dwupokojowe mieszkanie dla czteroosobowej rodziny to scenariusz, którego pewnie wolelibyśmy uniknąć. Najczęstsza rada deweloperów dla młodych rodzin, które myślą o zakupie pierwszego mieszkania? Szukajcie lokalu większego, niż aktualne oczekiwania. Nawet, jeśli planujecie tylko jedno dziecko, nie oznacza to, że los nie spłata Wam figla i nie pojawią się bliźniaki. Doświadczenie uczy, że mieszkanie dla rodziny powinno uwzględniać jej dynamikę i... być gotowe na nieoczekiwany przyrost liczby domowników.

Długoterminowa perspektywa, czyli jakie mieszkanie dla 3 osobowej rodziny?

Choć pierwsze mieszkanie jest zazwyczaj dwupokojowe i to w zupełności wystarcza młodym małżonkom, w perspektywie powiększającej się rodziny przyda się dodatkowa przestrzeń. Dobrze, by sypialnia rodziców miała nieco większy metraż, który umożliwi wstawienie łóżeczka. W miarę nabywania przez malucha samodzielności, zmieniać będą się też jego potrzeby do których w pewnym momencie dojdzie chęć prywatności. Rodzice staną przed dylematem: przenieść i zintegrować swoją sypialnię z salonem, by udostępnić nastolatkowi własny pokój, czy poszukać większego mieszkania? Rozsądnym pomysłem na pierwsze mieszkanie dla rodziny wydaje się ponadczasowe 50 mkw. rozłożone na 3 pokoje, które w zależności od zmieniających się w czasie potrzeb, będziemy mogli w dowolnym momencie przearanżować, dokładając lub usuwając jedną ze ścianek wewnętrznych.

Pierwsze mieszkanie dla rodziny - osiedle ART MODERN

Zmiany, zmiany – jakie mieszkanie dla 4 osobowej rodziny?

W idealnym świecie? Takie, które posiada 4 pokoje: sypialnię rodziców, 2 osobne pokoje dla dzieci, przestronny salon. Młode osoby pragnące kupić pierwsze mieszkanie nie zawsze jednak mogą sobie na taki luksus pozwolić. Dwupokojowe mieszkanie dla czteroosobowej rodziny też może zdać egzamin, pod warunkiem że dołożymy przestronny salon. Wiele zależy też od metrażu i… naszej kreatywności. Sprytnym zabiegiem może być podzielenie jednego, większego pomieszczenia na 2 osobne – pod warunkiem, że pierwotnie pokój miał 2 okna, a jego ułożenie umożliwia stworzenie dodatkowego wejścia. Część wspólną da się często powiększyć poprzez otworzenie kuchni na pokój, bądź usunięcie ściany w salonie i rezygnację z korytarza. Im mniej metrów przeznaczymy na komunikację, tym więcej przestrzeni zostanie dla domowników. A to właśnie te metry są szczególnie istotne w mieszkaniu dla 4 osobowej rodziny.

Pierwsze mieszkanie - osiedle ART MODERN

Pamiętajmy jednak, że kupno pierwszego mieszkania nie jest decyzją do końca życia – podejmujemy ją na pewnym jego etapie i tak, jak zmienia się skład rodziny, może zmienić też metraż. Nie bójmy się zatem szukać przestrzeni, w której wszyscy domownicy będą się czuli... jak u siebie!

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!