logo logo

Znajdź mieszkanie

Home office, czyli jak urządzić domowe biuro
8 października 2020
kategoria: All/wszystko

Home office, czyli jak urządzić domowe biuro

Jak urządzić domowe biuro w mieszkaniu? Nie wystarczy odrobina blatu, krzesło i komputer. Aranżując miejsce do pracy zdalnej na niewielkiej przestrzeni należy pamiętać o wydzieleniu strefy, która pomoże nam się maksymalnie skoncentrować, by móc wykorzystać czas pracy jak najbardziej produktywnie. W końcu liczy się nasz komfort.

Praca zdalna daje niebywały komfort i pozwala pracownikom oszczędzić czas przeznaczany na codzienne dojazdy do biura. I choć home office jest z pewnością jednym z najprzyjemniejszych systemów pracy, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że na naszą produktywność i kreatywność duży wpływ ma odpowiednio zaaranżowana przestrzeń. Jak urządzić domowe biuro?

Tryb pracy zdalnej przestał być jedynie domeną freelancerów i osób prowadzących własną działalność. W dobie pandemii większość firm musiało skorzystać z tego rozwiązania, by chronić zdrowie pracowników. W niedługim czasie okazało się, że home office może przynosić równie korzystne efekty, co praca stacjonarna, dlatego ten rodzaj wykonywania obowiązków zyskał na popularności i na stałe wpisał się w charakterystykę przedstawicieli niektórych branż. Zapewne wielu z Was stoi obecnie przed nie lada wyzwaniem – jak urządzić domowe biuro. Inspiracje płyną dosłownie zewsząd, jednak najczęściej dotyczą domów, w których nie trudno wydzielić miejsce do pracy. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami własnego M, lecz z ograniczonym metrażem, powinniśmy trzymać się najważniejszych zasad.

Domowe biuro inspiracje - osiedle ART MODERN

Domowe biuro – aranżacje w mieszkaniach

Aranżując własne biuro na niewielkiej przestrzeni należy pamiętać o wydzieleniu strefy, która da nam więcej prywatności i pomoże odizolować się od nieproszonych dźwięków z zewnątrz oraz z wnętrza mieszkania. W wytłumieniu hałasów pomoże montaż zasłony z grubszego materiału w postaci kotary, którą można oddzielić się od reszty pokoju. To także dobry sposób na odcięcie się od telewizora, z którego mogą korzystać pozostali domownicy, a którego fonia i wizja z pewnością odwracałaby naszą uwagę od wypełniania obowiązków służbowych. Stanowisko pracy powinno być także dobrze oświetlone – najlepiej naturalnym światłem, dlatego warto ustawić biurko blisko okna. Promienie słoneczne mają zbawienny wpływ na ludzki organizm i psychikę, podnoszą nasz nastrój, pobudzają do działania, wpływają korzystnie na kreatywne myślenie. Jesienią i zimą, gdy dzień jest krótszy, warto zainwestować w lampę z żarówką o odpowiedniej mocy i barwie zbliżonej do światła naturalnego, by chronić oczy przed zmęczeniem.

Kiedy znajdziesz odpowiednie miejsce zastanów się, jakich rzeczy potrzebujesz do pracy, by mieć je zawsze pod ręką. Do uporządkowania przyborów do pisania czy artykułów papierniczych przydadzą się wszelkiego rodzaju organizery, pudełka, segregatory czy nadstawki na biurko. Jednak jeżeli pracujesz z komputerem, a do tego potrzebujesz drukarki i skanera – by nie zabierać miejsca na blacie postaw na małą, mobilną komodę na kółkach, którą schowasz pod biurkiem czy stołem, a po skończonej pracy z łatwością przesuniesz ją w inne miejsce. Modnym rozwiązaniem są także tablice –  perforowane, magnetyczne, korkowe lub metalowe, do których z łatwością przytwierdzisz notatki, by mieć je zawsze w zasięgu wzroku.

Wszystkie style dozwolone

Idealny Home office nie ma ściśle określonego stylu, dlatego kieruj się jedyną, najważniejszą zasadą – masz czuć się komfortowo! W trosce o dobre samopoczucie, które jest bardzo ważne w pracy, wszystkie chwyty są dozwolone. Zwłaszcza w zimowe, mroźne i ciemne popołudnia przytulności dodadzą świece i lampki ozdobne, które z łatwością przymocujesz gdzie tylko zechcesz. Ciepłe koce i miękkie poduchy są również mile widziane. Pamiętaj jednak, by zadbać także o strefę znajdującą się za plecami, która będzie pełniła tło dla wideokonferencji z klientami, współpracownikami czy szefem – musi być profesjonalna – tak jak Ty.

Domowe biuro aranżacje - osiedle ART MODERN

Domowe biuro w mieszkaniu, a może lofcie? ART MODERN ma to wszystko!

Kto powiedział, że nasz gabinet ma być osobnym pomieszczeniem. Nawet na ograniczonej przestrzeni wystarczy odrobina wyobraźni, by móc cieszyć się idealnym domowym biurem. Aranżacje wcale nie muszą być kosztowne, ale odpowiadające wszelkim potrzebom. Jeśli jesteśmy na etapie poszukiwań mieszkania, warto wybierać te oferty, które dają nam możliwość dopasowania pomieszczeń wedle upodobań.

Mieszkania na osiedlu ART MODERN charakteryzują się dużą różnorodnością i funkcjonalnością. Brak ścian konstrukcyjnych umożliwia dostosowanie przestrzeni do preferencji lokatorów. W przypadku mieszkań typu loft sytuacja jest analogiczna – MODERN LOFT oferuje otwarty plan pomieszczeń, który umożliwia swobodę ich aranżacji, usunięcie ścian działowych i dowolną zmianę układu. Dzięki temu zyskujemy przyjazną przestrzeń do życia, w której możemy stworzyć spokojne, domowe biuro, a także spełnić inne marzenia – o sypialni z garderobą, antresoli czy kuchni z jadalnią.

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!