Jest rok 1950 – to wtedy świat nowojorskiej bohemy zaczyna zamieniać opuszczone pomieszczenia fabryk czy magazynów na miejsca pracy i życia. Industrialne, na pierwszy rzut oka nieco surowe, a przede wszystkim niezwykle klimatyczne – takie właśnie są nowoczesne lofty. Łódź wie o tym doskonale! Nowoczesne lofty doskonale wpasowały się w klimat i historię włókienniczej perełki Polski. To one stają się dziś inspiracją dla architektów i projektantów wnętrz. Jeśli szukacie wymarzonego mieszkania, loft będzie prawdziwym strzałem w 10!

MODERN LOFT – mieszkanie z duszą

Jest w nich coś niezaprzeczalnie urzekającego. W loftach pełnych światła słychać echa poprzednich epok, a klimatyczne mury mogłyby z pewnością opowiedzieć wiele ciekawych historii.

Charakteryzują je wysokie ściany, duże, jasne okna, a kompozycja wnętrza utrzymana jest w postindustrialnym klimacie, często z intencjonalnym efektem braku wykończenia czy zamierzonych niedociągnięć. Prostota i minimalizm – to prawdziwa ozdoba pomieszczenia typu loft. Mieszkanie utrzymane w tym stylu staje się więc bardzo wdzięcznym tematem aranżacyjnym – nie tylko dla odważnych. Inspiracji szukać można wszędzie – w dawno opuszczonych fabrykach, na zapomnianych stacjach kolejowych, we wnętrzach starych zakładów, z których słynie Łódź. Lofty bez wątpienia zarażają klimatem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zakochać się w tej pozornej surowości i dodać do niej odrobinę domowego ciepła – niezależnie czy w nasze posiadanie wejdzie kilka pokoi czy dobrze zaprojektowana kawalerka. Loft zawsze prezentuje się okazale – bez względu na metraż.

W tak minimalistycznym stylu kluczową rolę odgrywają dodatki i elementy dekoracyjne. Na wystrój nowoczesnych loftów można spojrzeć dwojako. Idealnie łączy się bowiem z wyrazistą cegłą, surowym betonem i przydymionym szkłem, a jeśli dodamy do nich elementy inspirowane pofabrycznym wystrojem – charakterystyczne lampy, widoczne przewody i instalacje oraz metalowe akcesoria – efekt będzie powalający. Z drugiej strony, słoneczne lofty stworzą doskonały duet z cieplejszym spojrzeniem na wystrój – scandi czy hygge odnajdą się w nich doskonale. Takie wnętrze nie potrzebuje wielu dodatków, gdyż jego niebanalny urok broni się sam.

Nowoczesne lofty - osiedle ART MODRERN

Miejsce z historią w tle

W XIX wieku w Łodzi, wzorem angielskiego Manchesteru, powstało zagłębie przemysłowe, które zmieniło oblicze miasta, na wiele dekad kształtując życie jego mieszkańców. Dziś wszyscy zastanawiają się, jak zagospodarować pracujące niegdyś pełną parą fabryki, by z jednej strony dobrze służyły łodzianom, z drugiej – nie straciły swojej ogromnej wartości historycznej.

Cegła, stal, szkło – Łódź pełna jest miejsc „z duszą”. Jednym z nich są zakłady, które dawniej zajmowały tereny dzisiejszego ART MODERN. Aktualnie po kompleksie fabrycznym pozostał jedynie budynek dawnej elektrowni, która zasilała wytwórnię kapeluszy Karola Weilego i Stanisława Landauda, będącą jednym ze znaków rozpoznawczych Łodzi. Lofty przy Wróblewskiego idealnie oddają jej klimat, łącząc nowoczesność i szanując historię tej niezwykłej przestrzeni.

MODERN LOFT - osiedle ART MODERN

Słoneczne lofty w ART MODERN

Otwarta przestrzeń, wysokie sufity, wielkoformatowe okna, XIX-wieczne elementy konstrukcyjne – brzmi jak idealne mieszanie? Lofty, które powstaną w zrewitalizowanych murach dawnej elektrowni, to prawdziwa gratka dla każdego, kto z mieszkania pragnie uczynić sztukę. MODERN LOFT to dwanaście ekskluzywnych lokali o zróżnicowanym metrażu i układzie. Znajdziemy tu:

  • duże lofty – penthouse’y liczące ponad 120 m2. Przestronne wnętrza udało połączyć się z wysoce funkcjonalnym rozkładem, który pozwala na dowolne zaaranżowanie czterech pokoi, dwóch lub trzech łazienek, dwudziestometrowego tarasu, a także domowej sauny.
  • trzypokojowe przestronne lofty od 63 do 75 m2 idealnie wpasują się w potrzeby małej rodziny lub małżeństwa. Charakterystyczny układ pomieszczeń pozwoli na płynną zmianę funkcji między miejscem do odpoczynku i pracy.
  • Kompaktowe Lofty te, choć stosunkowo niewielkie, podzielone zostały na dwie główne strefy: funkcjonalny salon z kuchnią oraz sypialnię z możliwością zaaranżowania szafy wnękowej.

Duże lofty Łódź - osiedle ART MODERN

MODERN LOFT. Mieszkanie w pięknym otoczeniu

Tak interesujący projekt bez wątpienia wymaga odpowiedniej oprawy. Co ciekawego i przydatnego można znaleźć w bezpośrednim sąsiedztwie? Najbliższe otoczenie to aż pięć parków miejskich, rozbudowana infrastruktura medyczna, handlowa i rekreacyjna oraz CH Sukcesja, Pasaż Łódzki czy targowisko „Górniak”.

Nowoczesne lofty, choć trochę z przeszłości, są prawdziwą przyszłością – nie tylko rynku mieszkaniowego w Łodzi. Chcielibyście w nich zamieszkać?