Spokój domowego zacisza jest w obecnych czasach nieodzowny dla zachowania tak potrzebnej dla zdrowia filozofii work-life balance, dlatego właśnie tym bardziej nieoceniony staje się luksus mieszkania w cichej okolicy. Jeśli w życiu szukamy równowagi to mieszkanie ze strefą zieloną i miłe osiedle idealnie wpasują się w nasze wybory. Bo właściwe otoczenie, to właściwie nastawienie. Gdy za oknami huczą tramwaje albo świecą przez nie neony galerii handlowej, tak upragniony spokój pryska w okamgnieniu. Czy pozostaje nam zatem wyprowadzka za miasto i codzienne dojazdy? Niekoniecznie. Szczęśliwie są takie lokalizacje w Łodzi, które dadzą nam wytchnienie po pracy i są na tyle blisko centrum, że jednocześnie nie wykończą nas dojazdami.

Dobre osiedle to dobry start

Jakie zatem – w obecnych czasach – powinno być dobre osiedle w centrum miasta? Żeby zasłużyć na to miano, musi spełniać co najmniej kilka warunków. Na początek wyobraźmy sobie, że po całym dniu pracy już od bramy wita nas spokojne osiedle ze strefą zieloną, a my czujemy, jak nasza gonitwa myśli się wycisza, a tempo zwalnia. ART MODERN to właśnie takie wyjątkowo ciche osiedle zaledwie 2 km od skrzyżowania Piotrkowskiej i Piłsudskiego, które sprawia, że osiągnięcie zen jest szczególnie łatwe, gdyż spacerujemy do domu… aleją rozłożystych kasztanowców w niemalże prywatnym parku. Zieleń to jednak nie wszystko. Jakie jeszcze zalety powinny się znaleźć na liście osiedla idealnego?

Spokojne osiedle - ART MODERN

Po pierwsze takie osiedle powinno gwarantować mieszkanie w bezpiecznej okolicy. Po drugie rozszerzyć swoją ofertę o coś więcej np. o historyczną lub architektoniczną duszę, pozytywne wibracje sąsiedzkich relacji, klimat, który sprawia, że czujemy się jak u siebie. Nie wolno nam też zapominać o garści praktycznych udogodnień – np. o wewnętrznej infrastrukturze odpowiadającej potrzebom mieszkańców czy bliskości węzłów komunikacyjnych szczególnie istotnych dla tych, którzy codziennie dojeżdżają do pracy. Dla seniorów i zabieganych matek z dziećmi nieoceniona stanie się niedaleka odległości od sklepów i punktów usługowych, do których można dotrzeć niespiesznym spacerem. Przy tej ilości oczekiwań nietrudno zacząć się zastanawiać, czy taki mieszkaniowy ideał w ogóle istnieje.

Czy spokojne osiedle w centrum miasta to oksymoron?

Jeśli szukacie mieszkania w dobrej okolicy i w dobrej lokalizacji, które łączy w sobie wszystkie wymienione wyżej wymagania, tym bardziej warto rozważyć lokale w obrębie osiedla ART MODERN. Pofabryczna dusza tego miejsca znajdującego się na terenie dawnego kompleksu farbiarni Sangera idealnie wpisuje się w charakterystykę miejsca, które możemy określić jako dobre osiedle. Co jeszcze przemawia za tą tezą? Wspomniana już zieleń. Mieszkając w ART MODERN, można naprawdę głęboko odetchnąć. W pobliżu znajduje sią aż 6 parków miejskich! Czy ta okolica sprawia, że jest to najlepsze mieszkanie ze strefą zieloną w centrum? Prawdopodobnie!

Miłe osiedle ART MODERN Łódź

Miłe osiedle nie musi być nudne!

Nie od dziś wiadomo, że wybiegane dzieci, to szczęśliwe dzieci. Wyjątkowość ART MODERN polega na posiadaniu placu zabaw w centrum osiedla, pośród szumiących liści starych kasztanowców. Naprawdę dobre osiedle zawsze jednak proponuje coś więcej. Tym więcej w przypadku ART MODERN jest Ośrodek Sportu i Rekreacji Angelica z basenem i innymi salami przeznaczonymi do ćwiczeń w odległości 50 metrów. To miłe urozmaicenie i to nie tylko dla naszych pociech. Codzienna dawka ruchu to podstawa dobrego samopoczucia również dorosłych.

Dobre osiedle dla rodziny - ART MODERN

Kolejna zaleta to imponująca lista punktów usługowych w promieniu 15 minutowego spaceru! Żeby wymienić choćby supermarket Lidl, targowisko Górniak, przychodnię Adamed, C.H. Sukcesję, czy z bardziej rozrywkowych miejsc lodowisko Bombonierkę lub kino Helios.

Czy to wszystko wystarczy, żeby uznać ART MODERN za idealne osiedle miejskie? Trudno jednoznacznie stwierdzić, bo każdy ma swoje oczekiwania i wymagania, ale ten zestaw udogodnień na pewno plasuje je wysoko w rankingu osiedli wartych rozważenia, jeśli szukamy mieszkania w dobrej okolicy.