logo logo

Znajdź mieszkanie

Ozdoby świąteczne 2020. DIY i eco-friendly – to będzie modne!
24 listopada 2020
kategoria: All/wszystko

Ozdoby świąteczne 2020. DIY i eco-friendly – to będzie modne!

Nadchodzi wyjątkowy moment w roku. Na pewno wielu z Was zastanawiało się już, jak ozdobić mieszkanie na święta Bożego Narodzenia. W czasach, gdy świąteczna atmosfera jest zagłuszana przez zakupową gorączkę, a brak śniegu dodatkowo nie sprzyja powstawaniu świątecznej atmosfery istnieją sposoby na to, by własnoręcznie wnieść do swojego domu odrobinę magii. I to dosłownie! W tym roku w domach i mieszkaniach królują ozdoby świąteczne DIY wykorzystujące naturalne materiały.

Ozdoby świąteczne 2020: jaki jest aktualnie najgorętszy trend? DIY – odpowiedź jest tylko jedna i nie ma co się dziwić. Trend robienia rzeczy własnoręcznie ma się dobrze już od kilku lat, teraz jednak przyszła kolej i na ozdoby świąteczne. Inspiracje, które napędzają do tworzenia małych dzieł sztuki oscylują wokół rozwiązań eco-friendly. Zamiast plastiku warto postawić na żywe gałązki, szyszki oraz drewniane, materiałowe i papierowe dekoracje.

Ozdoby świąteczne inspiracje - osiedle ART MODERN

Ozdoby na Święta Bożego Narodzenia – DIY czy ze sklepu?

Dzięki stale rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa i sprzeciwianiu się nadmiernej produkcji, od paru lat obserwujemy zauważalnie malejące zainteresowanie plastikowymi ozdobami świątecznymi. W ich miejsce pojawiają się dekoracje z naturalnych materiałów. Ozdoby świąteczne w 2020 roku będą w większości wykonane z drewna, włóczki, papieru czy po prostu… darów natury.

Zamiast do galerii handlowej lepiej wybrać się na spacer do lasu bądź parku – z pewnością znajdziemy tam wiele skarbów w postaci szyszek czy gałązek, które niewielkim kosztem pozwolą przystroić nasze mieszkanie. W przypadku ozdób świątecznych DIY nigdy nie ma złych pomysłów.

Tak jak w przypadku wigilijnych potraw – zdecydowanie lepiej smakują te ugotowane samemu, tak i ozdoby, które wykonamy własnymi rękami i prosto z serca zapewnią nam znacznie więcej satysfakcji, kiedy zawisną na świątecznym drzewku. A skoro o jedzeniu mowa – dom można przyozdobić także upieczonymi pierniczkami i ciastkami, orzechami w łupinkach pomalowanymi farbą czy suszonymi owocami na materiałowych tasiemkach lub jutowych sznurkach. Idealnie sprawdzą się ususzone plastry pomarańczy i cytryny, a nawet przyprawy korzenne, takie jak goździki, anyż gwiaździsty czy laski wanilii zamiast czerwono-białych cukierków na choinkę. Efekt będzie nie tylko ciekawy wizualnie, ale też bardzo aromatyczny i kojący zmysły. Jeśli więc lubisz niepowtarzalne dekoracje postaw na ozdoby świąteczne DIY i wykonaj je wspólnie z członkami rodziny – magia świąt zjawi się sama!

Jak ozdobić mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia - ART MODERN

Ozdoby świąteczne – inspiracje kolorystyczne i nie tylko

W tym roku w przypadku ozdób świątecznych odchodzimy od klasycznych barw. Nasyconą czerwień lub jaskrawą zieleń zastępują bardziej stonowane kolory w barwach ziemi, takie jak beże, brązy, szarości czy ciemne zielenie. Ich subtelność dodatkowo podkreśli intymny charakter świąt.

Jeśli jesteśmy już przy kolorach, to nie możemy zapomnieć oczywiście o lampkach na choinkę – to przecież najpopularniejsze ozdoby świąteczne. Inspiracje w tym roku łączy wspólny mianownik. Minimalizm. Wyjątkowe drzewko, pod którym znajdziemy prezenty, jeszcze bardziej skradnie serca, kiedy zdecydujemy się na delikatny sznur z drobnymi żarówkami, najlepiej diodowymi, by zminimalizować zużycie energii elektrycznej lub zasilanymi na baterie. Ekologicznie i efektownie.

Dekoracja wigilijnego stołu - osiedle ART MODERN

Z kolei stół podczas wigilijnej kolacji ozdobi nie tylko waza z zupą grzybową czy półmisek z karpiem po żydowsku. Udekorowanie blatu surowymi materiałami, takimi jak lniany obrus, jutowe podkładki pod talerze czy bawełniane serwety w odcieniach nude, butelkowej zieleni lub czerni to kolejne rozwiązanie w duchu natury. Do tego świece na drewnianych podstawkach przyozdobione gałązkami świerku. Takie zestawienie podkreśli elegancki i wyjątkowy charakter wieczoru, jednak bez zbędnego przepychu.

Nie tylko ozdoby świąteczne. 2020 powodów do uśmiechu

Warto pamiętać, że w bożonarodzeniowym okresie nie ma nic cenniejszego, niż uśmiech na twarzach najbliższych i nie zastąpią go nawet najpiękniejsze ozdoby świąteczne. 2020 rok jest czasem specyficznym, który większość z nas spędziło w domach. Wszystko zapowiada, że nadchodzące święta będziemy celebrować w mniejszym niż dotąd gronie.

Ozdoby świąteczne 2020 - ART MODERN

Wybierając odpowiednie, idealnie dopasowane do potrzeb naszych bliskich mieszkanie, jesteśmy w stanie zapewnić im uśmiech nie tylko w dniu, kiedy wyczekuje się pierwszej gwiazdki i otwiera prezenty. Osiedle ART MODERN jest doskonałym miejscem dla rodzin, które szukają mieszkania z duszą. W takich okolicznościach zastanawianie się, jak ozdobić mieszkanie na święta Bożego Narodzenia będzie przyjemnością równie wielką, jak samo jego dekorowanie. Bo przecież warto cieszyć się z każdej chwili spędzonej z najbliższymi.

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!