Ozdoby świąteczne 2020: jaki jest aktualnie najgorętszy trend? DIY – odpowiedź jest tylko jedna i nie ma co się dziwić. Trend robienia rzeczy własnoręcznie ma się dobrze już od kilku lat, teraz jednak przyszła kolej i na ozdoby świąteczne. Inspiracje, które napędzają do tworzenia małych dzieł sztuki oscylują wokół rozwiązań eco-friendly. Zamiast plastiku warto postawić na żywe gałązki, szyszki oraz drewniane, materiałowe i papierowe dekoracje.

Ozdoby świąteczne inspiracje - osiedle ART MODERN

Ozdoby na Święta Bożego Narodzenia – DIY czy ze sklepu?

Dzięki stale rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa i sprzeciwianiu się nadmiernej produkcji, od paru lat obserwujemy zauważalnie malejące zainteresowanie plastikowymi ozdobami świątecznymi. W ich miejsce pojawiają się dekoracje z naturalnych materiałów. Ozdoby świąteczne w 2020 roku będą w większości wykonane z drewna, włóczki, papieru czy po prostu… darów natury.

Zamiast do galerii handlowej lepiej wybrać się na spacer do lasu bądź parku – z pewnością znajdziemy tam wiele skarbów w postaci szyszek czy gałązek, które niewielkim kosztem pozwolą przystroić nasze mieszkanie. W przypadku ozdób świątecznych DIY nigdy nie ma złych pomysłów.

Tak jak w przypadku wigilijnych potraw – zdecydowanie lepiej smakują te ugotowane samemu, tak i ozdoby, które wykonamy własnymi rękami i prosto z serca zapewnią nam znacznie więcej satysfakcji, kiedy zawisną na świątecznym drzewku. A skoro o jedzeniu mowa – dom można przyozdobić także upieczonymi pierniczkami i ciastkami, orzechami w łupinkach pomalowanymi farbą czy suszonymi owocami na materiałowych tasiemkach lub jutowych sznurkach. Idealnie sprawdzą się ususzone plastry pomarańczy i cytryny, a nawet przyprawy korzenne, takie jak goździki, anyż gwiaździsty czy laski wanilii zamiast czerwono-białych cukierków na choinkę. Efekt będzie nie tylko ciekawy wizualnie, ale też bardzo aromatyczny i kojący zmysły. Jeśli więc lubisz niepowtarzalne dekoracje postaw na ozdoby świąteczne DIY i wykonaj je wspólnie z członkami rodziny – magia świąt zjawi się sama!

Jak ozdobić mieszkanie na Święta Bożego Narodzenia - ART MODERN

Ozdoby świąteczne – inspiracje kolorystyczne i nie tylko

W tym roku w przypadku ozdób świątecznych odchodzimy od klasycznych barw. Nasyconą czerwień lub jaskrawą zieleń zastępują bardziej stonowane kolory w barwach ziemi, takie jak beże, brązy, szarości czy ciemne zielenie. Ich subtelność dodatkowo podkreśli intymny charakter świąt.

Jeśli jesteśmy już przy kolorach, to nie możemy zapomnieć oczywiście o lampkach na choinkę – to przecież najpopularniejsze ozdoby świąteczne. Inspiracje w tym roku łączy wspólny mianownik. Minimalizm. Wyjątkowe drzewko, pod którym znajdziemy prezenty, jeszcze bardziej skradnie serca, kiedy zdecydujemy się na delikatny sznur z drobnymi żarówkami, najlepiej diodowymi, by zminimalizować zużycie energii elektrycznej lub zasilanymi na baterie. Ekologicznie i efektownie.

Dekoracja wigilijnego stołu - osiedle ART MODERN

Z kolei stół podczas wigilijnej kolacji ozdobi nie tylko waza z zupą grzybową czy półmisek z karpiem po żydowsku. Udekorowanie blatu surowymi materiałami, takimi jak lniany obrus, jutowe podkładki pod talerze czy bawełniane serwety w odcieniach nude, butelkowej zieleni lub czerni to kolejne rozwiązanie w duchu natury. Do tego świece na drewnianych podstawkach przyozdobione gałązkami świerku. Takie zestawienie podkreśli elegancki i wyjątkowy charakter wieczoru, jednak bez zbędnego przepychu.

Nie tylko ozdoby świąteczne. 2020 powodów do uśmiechu

Warto pamiętać, że w bożonarodzeniowym okresie nie ma nic cenniejszego, niż uśmiech na twarzach najbliższych i nie zastąpią go nawet najpiękniejsze ozdoby świąteczne. 2020 rok jest czasem specyficznym, który większość z nas spędziło w domach. Wszystko zapowiada, że nadchodzące święta będziemy celebrować w mniejszym niż dotąd gronie.

Ozdoby świąteczne 2020 - ART MODERN

Wybierając odpowiednie, idealnie dopasowane do potrzeb naszych bliskich mieszkanie, jesteśmy w stanie zapewnić im uśmiech nie tylko w dniu, kiedy wyczekuje się pierwszej gwiazdki i otwiera prezenty. Osiedle ART MODERN jest doskonałym miejscem dla rodzin, które szukają mieszkania z duszą. W takich okolicznościach zastanawianie się, jak ozdobić mieszkanie na święta Bożego Narodzenia będzie przyjemnością równie wielką, jak samo jego dekorowanie. Bo przecież warto cieszyć się z każdej chwili spędzonej z najbliższymi.