Stare polskie przysłowie mówi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Trudno się z nim nie zgodzić. Z podobna analogią spotykamy się w przypadku własnego lokum – jeśli urządzimy sobie funkcjonalne mieszkanie, to komfort życia w nim będzie zdecydowanie lepszy. Podrzucamy kilka sprytnych rozwiązań, dzięki którym uda się z każdego metrażu wycisnąć „coś więcej”!

Układ funkcjonalny mieszkania – czyli od czego zacząć?

Wybierając nowe M warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na układ funkcjonalny mieszkania. To właśnie od niego w dużej mierze zależy, czy nasze lokum będzie praktyczne. Musimy pamiętać, że dobre mieszkanie powinno być przede wszystkim wygodne. Polecamy znaleźć taką przestrzeń, w której łatwo wydzielimy strefę nocną i dzienną.

Korzystnym rozwiązaniem będzie połączenie kuchni z salonem i zastąpienie tradycyjnego stołu wyspą kuchenną. Lokum z pewnością wyda się większe. Ale funkcjonalne mieszkanie to także sprawna komunikacja, o czym również warto pamiętać. W korytarzu dobrze jest wstawić płytsze szafy, a najlepiej wykorzystać wnęki – dzięki takim zabiegom przejście nie będzie zagracone.

Warto też pamiętać, by nie zastawiać grzejników wielkogabarytowymi meblami. Zasłaniając źródła ciepła, blokujemy jego dopływ do reszty wnętrza – jest to rozwiązanie mało funkcjonalne, a z pewnością bardzo nieergonomiczne.

Projekt funkcjonalny mieszkania – czy warto go zrobić?

Odpowiedź może być tylko jedna – TAK! Oczywiście, że warto zrobić projekt funkcjonalny mieszkania. Od naszej inwencji (lub inwencji projektanta) zależy naprawdę bardzo wiele. Dzięki sprawnej aranżacji zwykła „klitka” możne zmienić się w prawdziwie funkcjonalne mieszkanie.

Pamiętajmy, że mury nie są z gumy i nawet gdybyśmy bardzo chcieli, nie jesteśmy w stanie powiększyć metrażu. Możemy jednak postawić na białe barwy ścian i mebli, ponieważ jasne kolory powiększają optycznie przestrzeń. Jednolite kolory we wszystkich pokojach zapewnią efekt płynności pomiędzy pomieszczeniami.

Projekt funkcjonalnego mieszkania – osiedle ART MODERN

Kolejnym rozwiązaniem, które zmieni nasze lokum w funkcjonalne mieszkanie, jest zamówienie mebli pod wymiar. Dzięki temu będziemy pewni, że zmieścimy wszystkie niezbędne sprzęty, a przestrzeń nie będzie zajmowana przez elementy o zbyt dużych gabarytach.

Funkcjonalne mieszkanie = funkcjonalne sprzęty

Warto pamiętać, że funkcjonalny układ mieszkania to nie wszystko. Cenną przestrzeń będziemy w stanie zaoszczędzić, jeśli do swojego lokum wybierzemy odpowiednie sprzęty. Przede wszystkim warto wykorzystać wszystkie wnęki, które mamy do dyspozycji. To idealne miejsce na szafę lub półki. Dokonując takiego zabiegu, maksymalnie wykorzystujemy miejsce i nadajemy mu funkcję użytkową.

Funkcjonalny rozkład mieszkania - osiedle ART MODERN

Wybierając meble, warto kierować się ich rozmiarem i przydatnością, a nie tylko designem. Zdecydowanie lepiej postawić na wyposażenie, które nie zajmie zbyt dużo miejsca i jednocześnie pozwoli na łatwy i szybki dostęp, np. do szafki z talerzami czy sztućcami.

Producenci sprzętów domowych oferują coraz więcej sprzętów zoptymalizowanych pod funkcjonalne mieszkanie. Odkurzacze są coraz mniejsze, a np. krzesła można złożyć i schować za szafę, by nie zagracały mieszkania.

Dobre mieszkanie? Wybierz ART MODERN!

Jeśli poszukujecie lokum, które zostało przygotowane z myślą o byciu funkcjonalnym mieszkaniem, to oferta ART MODERN z pewnością Was zainteresuje. Znajdujące się w naszej ofercie lokale zostały zaprojektowane tak, aby z każdego metrażu móc wycisnąć maksimum możliwości.

Doskonale zdajemy sobie sprawę zarówno z potrzeb dużych rodzin, jak i nowoczesnych par oraz singli. To w oparciu o nie zostały zaprojektowane nasze mieszkania. Od samego początku zależało nam na jasnych, przestronnych lokalach, które dają spore możliwości aranżacyjne – wyjaśnia Anna Osińska z Biura Sprzedaży inwestycji.

Funkcjonalne mieszkanie dla rodziny - osiedle ART MODERN

Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania komórek lokatorskich. Wyniesienie mniej potrzebnych rzeczy z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie, a to przecież najważniejsze – dodaje.