Dobre mieszkanie to przede wszystkim funkcjonalne mieszkanie. Garderoba w sypialni ma na celu maksymalne uporządkowanie ubrań w możliwie najmniejszej przestrzeni. Ktoś mógłby zarzucić, że niemal identyczny efekt można uzyskać dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu szaf. W poniższym artykule udowadniamy, że mała garderoba w sypialni jest znacznie lepszym rozwiązaniem!

Garderoba w sypialni – jakie są plusy?

Garderoba stanowi osobne pomieszczenie, a więc jest znacznie pojemniejsza niż szafa, a co a tym idzie, zmieści się w niej zdecydowanie więcej ubrań. Dzięki temu możemy naszą odzież trzymać w jednym miejscu – z pewnością ułatwi to szukanie sukienki do pracy lub koszuli na wyjście do teatru.

Fakt, że wszystkie ubrania trzymamy w jednym miejscu sprawia, że mamy znacznie więcej miejsca w pozostałych pokojach. Mała garderoba w mieszkaniu to ogrom zdobytej przestrzeni. Warto pamiętać również o aspekcie finansowym – aranżacja garderoby będzie znacznie tańsza w porównaniu z wydatkami na kilka szaf wnękowych.

Aranżacja garderoby - osiedle ART MODERN

Garderoba w sypialni to nie tylko miejsce na „ciuchy”. To także świetna przestrzeń, w której możemy trzymać np. kosz z brudną bielizną lub deskę do prasowania. Zrobienie takiego składziku z szafy wnękowej często jest niemożliwe ze względu na ograniczające nas półki.

Aranżacja garderoby – na co zwrócić uwagę?

Osobne pomieszczenie, jakim jest garderoba, daje wiele możliwości na jej zagospodarowanie. Decydując się na jej posiadanie, warto wykorzystać każdy dostępny centymetr – od podłogi aż po sufit. Aby maksymalnie wykorzystać metraż, warto zastanowić się nad zleceniem wykonania mebli pod wymiar. Należy bowiem brać pod uwagę fakt, że zbyt mała lub zbyt duża garderoba znacznie straci na swojej funkcjonalności. Optymalna przestrzeń to taka, w której możemy się swobodnie obrócić.

Garderoba w mieszkaniu - osiedle ART MODERN

Odpowiednia segregacja ubrań również pomoże w zorganizowaniu przestrzeni. Można je podzielić na odzież codzienną i odświętną, można podzielić pomieszczenie na strefy dla poszczególnych domowników. Celem jest, by każdy mógł jak najszybciej znaleźć to, czego potrzebuje!

Ale garderoba w mieszkaniu to nie tylko szafki i półki. Zaopatrzenie się w przezroczyste pudełka czy wysuwane tacki z pewnością ułatwią zlokalizowanie rzeczy, której w danej chwili potrzebujemy. Ważne jest też, aby zadbać o odpowiednie oświetlenie, które ułatwi poruszanie się w tej niewielkiej przestrzeni. Przydatny może być również stołek ze schodkiem lub drabina, dzięki której niżsi lokatorzy będą mogli dostać się do ubrań schowanych pod sufitem.

Mała garderoba w sypialni - osiedle ART MODERN

Garderoba w sypialni – mieszkanie w ART MODERN

Marząc o funkcjonalnym mieszkaniu, warto brać pod uwagę jedynie takie, które zostały stworzone z myślą o potrzebach ich przyszłych mieszkańców. Kierując się zasadą „każdy centymetr ma znaczenie”, projektanci osiedla ART MODERN stworzyli nieco wyższe mieszkania (na ostatniej kondygnacji aż 3 metry!), co otwiera całkowicie nowe możliwości uporządkowania domowej przestrzeni. W części lokali zadbali zaś o dodatkowe strefy przy sypialniach, które mogą śmiało posłużyć jako garderoba w mieszkaniu.

Co więcej, ART MODERN powstało zgodnie z zasadą „maksimum funkcji, minimum formy”, dlatego idealnie wpisuje się zarówno w potrzeby singla czy nowoczesnej pary, jak i dużej rodziny. Wysoce użytkowy charakter osiedla znajduje odzwierciedlenie w braku barier architektonicznych, szerokich klatkach schodowych, komórkach lokatorskich zlokalizowanych na piętrach czy windach zjeżdżających do części podziemnej, w której mieści się parking.