Najnowsze trendy wnętrzarskie nawiązują do natury i ekologii, czego potwierdzeniem jest też wybór kolorów Pantone 2021. Szarość odnosi się do skały, która stanowi solidną podstawę i koi swoim spokojem. Żółć przywodzi na myśl pola zbóż i letnie słońce, dodaje otuchy i nastraja pozytywnie. Zestawienie tych dwóch barw pomoże zmienić nasze mieszkanie w zachwycającą, industrialną  przestrzeń.

Jak dobrać kolory do mieszkania - osiedle ART MODERN

Jak dobrać kolory do mieszkania w stylu industrialnym?

Urządzenie wnętrza w stylu industrialnym to coś więcej, niż wpisanie się w panujący trend. To możliwość wyrażenia siebie poprzez zastosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań designerskich pozwalających stworzyć odważne, w pełni indywidualne wnętrze. Ten wymykający się regułom, surowy i pełen przestrzeni styl cieszący się niegdyś szczególnym uznaniem w artystycznych kręgach, dziś coraz powszechniej stosowany jest w mieszkaniach oraz loftach. Nic dziwnego – to idealne rozwiązanie dla miłośników designu oraz komfortowych, funkcjonalnych mieszkań.

Pofabryczny styl kocha naturalne materiały. Ceglane ściany, betonowy dekor, kamienne blaty, szklane ścianki działowe czy metalowe konstrukcje regałów i półek. Im większą powierzchnię zajmują, tym lepiej! Nie bójmy się również wyeksponowania instalacji, belek i fabrycznych lamp na długich kablach, które w tym przypadku stanowią nieodłączny element wystroju. A jak dobrać kolory do mieszkania w tym stylu? Stawiając na czerń, brązy i barwy ziemi, biele oraz szarości, które idealnie wpiszą się w tę stylistykę. Wykorzystanie Ultimate Grey na ścianach podkreśli surowość faktur i stonowany charakter pomieszczeń. Doskonałym rozwiązaniem okaże się tutaj zarówno farba, jak i płytki imitujące beton lub metal. Całości dopełni podłoga wyłożona ciemnym drewnem lub płytkami drewnopodobnymi, co nada mieszkaniu cieplejszego, bardziej przytulnego wyrazu.

Tak wykończona aranżacja będzie stanowić doskonałą bazę dla pop-artowych dodatków w odważnych, wyrazistych kolorach.

Jak łączyć kolory w mieszkaniu - osiedle ART MODERN

Barwna równowaga, czyli jak łączyć kolory w mieszkaniu

Szarość ścian, kanap, kamiennych blatów i betonowych podłóg możemy zestawić z utrzymanymi w podobnej konwencji dodatkami w spokojnych odcieniach, dzięki czemu wnętrze będzie wpływać na nas kojąco. Jeśli jednak preferujemy bezkompromisowe rozwiązania, dlaczego by nie sięgnąć po detale w drugim z kolorów Pantone 2021, Illuminating Yellow, który ożywi przestrzeń? Jak łączyć kolory w mieszkaniu, to zgodnie z trendami! Intensywny odcień żółtego przełamie stonowany chłód i będzie z nim zaskakująco dobrze współgrał. Fantazyjny obraz w ramie, neonowa tablica, tekstylia czy vintage’owy fotel uszak o intensywnej, żółtej barwie to absolutny must have w industrialnej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że w przypadku stylu loftowego mniej znaczy więcej – ten wystrój woli minimalizm, dlatego dekoracje dobierajmy świadomie i z umiarem.

Barwne osiedle ART MODERN

Kolory Pantone 2021 czy Mondrianowskie? Oto jest pytanie!

Wprawdzie Instytut Pantone wybierał zwykle jeden kolor, jednak ze względu na zawirowania minionego roku i ku pokrzepieniu wszystkich serc w 2021 króluje nie jedna, a dwie barwy. Niemniej, w sztuce znane są również inne ponadczasowe połączenia, których prekursorem był holenderski malarz i twórca neoplastycyzmu – Piet Mondrian. Na początku ubiegłego stulecia artysta zaprezentował swój obraz zatytułowany „Kompozycja w czerwieni, żółci i błękicie”, od tego czasu jego twórczość inspiruje artystów i architektów na całym świecie.

Sztuka Mondriana miała ogromny wpływ na projektantów osiedla ART MODERN, którzy postanowili skorzystać z połączenia żółci, czerwieni i błękitu umieszczając je na elementach elewacji budynków. Osiedle zaprojektowane w duchu Bauhausu oferuje zróżnicowane pod względem metrażu mieszkania i lofty, a charakter użytkowy przestrzeni znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w braku barier architektonicznych. ART MODERN to doskonały przykład łączenia komfortu z wysokiej jakości designem.