Wnętrza inspiracje - osiedle ART MODERN

Naturalne wnętrza. Trendy 2021 zbliżają nas do przyrody

Po niespokojnym i niepewnym roku 2020 przyszedł czas na ponowne połączenie się z naturą. Zafascynowani siłą i jednoczesnym spokojem przyrody, staramy się przenieść jej nieodparte piękno na wnętrza. Inspiracje czerpiemy od lasów, wody i nieba, ale także kwiatów i wszelakiej roślinności.

Trendy wnętrzarskie 2021 podpowiadają, by stawiać na odcienie zieleni i niebieskiego, takie jak pastelowe błękity, mięta, pistacja, turkus czy seledyn, ale nadal modne będą popularne jesienią barwy ziemi – beże i brązy, musztardowe żółcie czy pikantne pomarańcze. W zależności od upodobań możemy uzyskać efekt przytulności lub napełniać się każdego dnia pozytywną energią. Pamiętajmy jednak o stosowaniu intensywnego koloru tylko na jednej lub dwóch ścianach, aby uniknąć wrażenia przytłoczenia.

Wnętrza trendy 2021 - osiedle ART MODERN

Trendy wnętrzarskie 2021: biophilic design. Moda czy styl życia?

Niezwykle stylowe w nadchodzącym roku będą motywy florystyczne w postaci tapet oraz dodatków. Pąki, liście i główki kwiatów znajdziemy na poduszkach, dywanach, obiciach kanap i foteli, czy obrazach i plakatach. Najnowsze trendy wnętrzarskie obfitują również w kolory przywodzące na myśl delikatne płatki. Informacja ta z pewnością ucieszy wielbicieli subtelnych fioletów i różów, które mogą stanowić zarówno podstawę stylizacji w postaci koloru ścian lub jej zwieńczenie w formie tekstyliów i ozdób. Takie odcienie doskonale sprawdzą się w sypialni i pomogą nie tylko poczuć się bezpiecznie, ale też wyciszyć przed snem.

Nie zapominajmy przy tym o ozdobieniu mieszkania żywymi kwiatami i roślinami w myśl nurtu biophilic design. Przeniesienie do pomieszczeń odrobiny natury będzie miało zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie – nie od dziś przecież wiadomo, że otaczanie się roślinnością nie tylko poprawia estetykę otoczenia, ale także jakość powietrza, a to bezpośrednio przekłada się na podniesienie jakości życia.

Biophilic design - osiedle ART MODERN

Kwiaty w szklanych karafkach, subtelnych wazonach czy rośliny w donicach w odcieniach bieli i szarości sprawdzą się doskonale w każdym stylu – od skandynawskiego, przez boho i etno, po szykowny minimalizm. Im więcej roślin zastosujemy we wnętrzu, tym ciekawszy (i korzystniejszy dla zdrowia!) efekt uzyskamy. Trendy wnętrzarskie 2021 nie boją się stworzenia miejskiej dżungli, a nawet domowej hodowli mchu na ścianie czy podłodze!

Eko dekor – dla estetyki wnętrz i dobra planety

Biofilia to nie tylko wypełnione roślinami wnętrza. Inspiracje tym nurtem odnajdziemy także w wykorzystywanych materiałach – oczywiście w pełni ekologicznych. Tu doskonale sprawdzą się drewniane meble, wiklinowe kosze i krzesła, papierowe i materiałowe ozdoby, tekstylia z lnu, bawełny czy juty. Prym wiodą także przedmioty vinted – kupione z drugiej ręki, którym nadajemy kolejne życie. Te odświeżone metodą DIY czy powstałe z materiałów pochodzących z recyklingu idealnie uzupełnią nasze wnętrza. Trendy 2021 pokazują bowiem jasno – im mniej plastiku, tym lepiej dla nas i planety, a dodatkowo zyska na tym także wystrój pomieszczeń.

Najnowsze trendy wnętrzarskie - osiedle ART MODERN

Otaczaj się naturą – nie tylko w 2021 roku!

Coraz szybszy styl życia i narastający stres sprawiają, że zapominamy o kwestiach tak istotnych, jak kontakt z naturą. A to właśnie pośród niej możemy znaleźć ukojenie, uspokoić myśli i złapać oddech. Tęsknota za przyrodą to jeden z powodów, dla których pragniemy mieszkać w otoczeniu zieleni. Wybierając dom czy mieszkanie warto zwrócić uwagę na okolicę, w której się znajduje.

ART MODERN doskonale wpisze się w filozofię biophilic design. Do budowy mieszkań użyto najwyższej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych. Na terenie osiedla znajduje się urokliwy, zielony skwer oraz aleja kasztanowców. Po ciężkim dniu pracy możemy usiąść na ławce i wsłuchać się w śpiew ptaków lub wybrać na dłuższy spacer do jednego z kilku pobliskich parków miejskich.

Zielona, przyjazna okolica znajdzie odzwierciedlenie w dobrym codziennym samopoczuciu mieszkańców, z kolei funkcjonalne i nowoczesne lokale umożliwią dowolną aranżację zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Wybierając ART MODERN będziemy cieszyć się modnym i dopasowanym do naszych potrzeb mieszkaniem.