logo logo

Znajdź mieszkanie

Ogród na tarasie – sprawdź, jak go przygotować
11 sierpnia 2020
kategoria: All/wszystko

Ogród na tarasie – sprawdź, jak go przygotować

Miasto często porównywane jest z dżunglą, ale niestety nie ma to zbyt wiele wspólnego z roślinnością. Mieszkając w metropolii tym bardziej powinniśmy pamiętać o tym, jak ważna jest zieleń. Idealnym rozwiązaniem byłby ogród na tarasie. Oto garść rad, która pomogą Wam go stworzyć.

Posiadając mieszkanie z tarasem, najczęściej traktujemy przestrzeń pod gołym niebem jako miejsce relaksu i wyciszenia. Wiadomo, że rośliny mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Większość z nich pochłania toksyny obecne w powietrzu oraz redukuje poziom stresu i jego fizyczne objawy. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni zielenią z pewnością wpłynie na nasze samopoczucie.

Od kilku lat panuje trend miejskiej dżungli, tzw. urban jungle. Ludzie coraz chętniej kupują rośliny i zmieniają swoje mieszkania w małe botaniczne ekosystemy. Trend przyszedł do nas z Zachodu, ale wszystko wskazuje, że zostanie u nas na stałe. Nic dziwnego – jest to bardzo ekologiczne oraz atrakcyjnie wizualnie. Idealnie w tę modę wpisuje się urządzenie ogrodu na tarasie.

Ogród przy tarasie – od czego zacząć?

Mając mieszkanie z dużym tarasem warto pamiętać, że latem może się on zmienić w dodatkowy pokój pod gołym niebem. Wystawienie kilku roślin doniczkowych na zewnątrz nie załatwi nam sprawy. Do aranżacji należy podejść naprawdę poważnie, w innym przypadku w naszym ogrodzie na tarasie zapanuje totalny chaos.

Kiedy tworzymy ogród przy tarasie, ogranicza nas jedynie miejsce lub wyobraźnia. Niewielka przestrzeń tworzy pewne ograniczenia, ale jest też wyzwaniem dla naszej kreatywności. Inspiracji możemy szukać wszędzie, eksperymentować, tworząc przy tym idealne miejsce relaksu.

Wybierając rośliny w donicach na taras warto pamiętać o jego położeniu. Odkrycie lub zacienienie ma bardzo duży wpływ na rozwój naszego ogrodu. Jeśli wybierzemy kwiaty preferujące duże nasłonecznienie, to szybko zmarnieją w zacienionej przestrzeni.

Mieszkanie z tarasem - osiedle ART MODERN

Jak dbać o ogród na tarasie?

Jeśli decydujemy się na zaaranżowanie tarasu, powinniśmy pamiętać o jego prawidłowej konserwacji na wiosnę, a także o tym, iż wymaga on odpowiedniej troski latem. Rośliny wymagają wówczas niemal codziennego podlewania. Istnieją również zautomatyzowane systemy odpowiadające za nawadnianie rośliny. Instalowanie go nie jest konieczne, ale świetnie zdałoby egzamin np. podczas naszego urlopu.

Aby zapewnić roślinom jak najlepsze warunki, należy pamiętać o ich regularnym nawożeniu. Składniki mineralne zawarte w podłożu szybko się wyczerpują i niezbędne jest ich uzupełnienie odpowiednimi nawozami. Będąc w sklepie, zwróćmy uwagę na specjalne nawozy do konkretnych odmian. Dzięki odpowiedniemu nawożeniu jesteśmy w stanie zwolnić ich wzrost, a co za tym idzie – przystosować do panujących warunków. Warto również zwracać uwagę na przekwitłe kwiaty – należy je usunąć, aby pobudzić pojawianie się nowych.

Ogród na tarasie, a może ogródek?

Rośliny doniczkowe to nie wszystko! Z powodzeniem nasz taras może zmienić się w ekologiczny warzywniak. Uprawa warzyw czy owoców okaże się świetną zabawa dla całej rodziny.

Łatwa dostępność nasion oraz narzędzi sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na to rozwiązanie. Jedząc produkty z naszego tarasu mamy pewność, czym się odżywiamy. Nie mówiąc już o ogromnej satysfakcji, jaka towarzyszy jedzeniu własnoręcznie wyhodowanych roślin!

Mieszkanie z tarasem – przyszłość z ART MODERN

Posiadanie mieszkania z tarasem to marzenie wielu z nas. Dlatego projektanci osiedla ART MODERN zadbali o to, by wszystkie M w ich ofercie zawierały balkony. Szeroka oferta lokalowa sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od lokum dla singla czy nowoczesnej pary, aż po M dla dużej rodziny. Ta przydomowa strefa relaksu z pewnością zadowoli wszystkich domowników.

Zieleń na osiedlu ART MODERN

Niektóre z nich posiadają aż dwa balkony. Jeden w salonie, drugi w sypialni. Z tego pierwszego rozciąga się piękny widok na zabytkową elektrownię oraz aleję starych kasztanowców, które wiosną i latem pokrywają osiedle przepiękną zielenią. Odetchnięcie pełną piersią w centrum miasta jest możliwe!

Skontaktuj się z doradcami ART MODERN

wybierz preferowaną datę rozmowy telefonicznej
wybierz preferowaną godzinę rozmowy telefonicznej
Uwagi:
Doradca klienta
person
Paulina Pacler

Doradca klienta

tel.+48 883 477 699

Kontakt

person
Anna Osińska

Manager ds. sprzedaży i marketingu

tel.+48 733 770 743

Kontakt

Informujemy, że:

  • administratorem danych jest OPG Orange Park sp. z o.o.; można się z nami skontaktować wysyłając maila na adres artmodern@artmodern.pl oraz dzwoniąc pod nr 42 25 000 25;
  • podane przez Ciebie dane przetwarzamy w celu odpowiedzi na Twoje zapytanie; przetwarzamy też dane, gdy zobowiązują nas do tego przepisy, a także gdy mamy w tym uzasadniony interes – w postaci obrony lub występowania z ewentualnymi roszczeniami;
  • zawsze możesz domagać się od nas dostępu do swoich danych i otrzymania ich kopii, sprostować swoje dane, żądać ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, czy przeniesienia; możesz też wnieść do nas sprzeciw wobec przetwarzania danych lub złożyć skargę do organu nadzorczego.

Szczegółowe informacje dotyczące podstaw prawnych, celów i zasad przetwarzania danych, a także Twoich praw znajdują się w naszej Polityce prywatności

Wiadomość została wysłana. Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!