Poszerzanie horyzontów, wzbogacenie słownictwa, rozbudzanie wyobraźni – lista plusów wynikająca z czytelnictwa jest ogromna. Aby móc w pełni korzystać z dobrodziejstw płynących z czytania, warto zaaranżować sobie własny kącik czytelniczy w domu. Nowoczesne biblioteczki domowe potrafią zaskakiwać prostotą rozwiązań połączoną z niebywałą funkcjonalnością.

Biblioteka w domu – inspiracje dla każdego

Trudno wyobrazić sobie dom bez książek. Są one nieodłącznym elementem każdego etapu naszego życia – nie tylko czasów szkolnych. Dlatego warto zadbać, aby mieć je uporządkowane i pod ręką, kiedy będziemy ich potrzebować lub gdy najdzie nas ochota, by zanurzyć się w jakieś intrygującej fabule. Jest jeden mebel, który musi posiadać każda domowa biblioteczka. Aranżacje mogą być naprawdę odmienne, ale nie sposób wyobrazić sobie kącika czytelniczego bez odpowiedniego regału na książki. Nowoczesne biblioteczki domowe będą świetnie wyglądać z minimalistycznymi kubikami lub asymetrycznie rozmieszczonymi półkami, które nadadzą całości artystycznego charakteru.

Kiedy pojawia się problem ze zbyt dużą liczbą książek (choć dobrych książek nigdy za wiele!), z pomocą przyjdą zabudowane biblioteczne półki sięgające od podłogi aż po sufit. Takie zagospodarowanie nada naszej przestrzeni kształtu przywodzącego na myśl miejskie biblioteki.

Biblioteka w domu inspiracje - osiedle ART MODERN

Domowa biblioteczka – aranżacje dobre dla ducha i… ciała

Kącik czytelniczy w domu to nie tylko miejsce na książki. To także, a może i przede wszystkim, przestrzeń, w której te książki możemy chłonąć. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie idealne warunki do czytania. Warto zadbać o wygodny fotel, w którym będziemy mogli zniknąć na długie godziny bez obaw o kręgosłup. Miękka kanapa lub szezlong również będą dobrym wyborem.

Nowoczesne biblioteczki domowe powinny być również wyposażone w odpowiednie oświetlenie. W czasach, gdy większość czasu spędzamy przed ekranami, a nasz wzrok narażony jest na przemęczenie, warto zadbać o to, by oczy nie męczyły się dodatkowo podczas czytania. Zanurzenie się w lekturze ma być w końcu przyjemnością. Jeśli pozwalają nam na to warunki, należy korzystać jak najwięcej ze światła naturalnego, wlewającego się do mieszkania przez okna. Kiedy jednak dni są krótsze, niezbędne będzie światło sztuczne.

Decydując się na lampy, należy pamiętać o żarówkach dających ciepłe światło. Świetlówki o temperaturze barwowej 2000K – 3000K zapewnią odpowiednią jasność oraz klimat. Ważne, żeby tak ustawić źródło światła, by padało ono na książkę możliwie od góry. Dzięki temu nie będziemy mieć problemu z niepożądanym cieniem na stronie.

Biblioteka w domu aranżacje - osiedle ART MODERN

Kącik czytelniczy w domu – urządź go w mieszkaniu marzeń

Czytelnictwo w dzisiejszych czasach traktowane jest jako rozrywka luksusowa i dlatego najlepiej uprawiać ją w wysoce komfortowych warunkach pozwalających na koncentrację myśli i pełne rozkoszowanie się fabułą. Przebywanie we własnym przestronnym i funkcjonalnym mieszkaniu z pewnością pozwoli zapomnieć o całym świecie i przenieść się myślami do świata z kart ukochanych powieści.

Idealnym przykładem są mieszkania na osiedlu ART MODERN w Łodzi. To połączenie spokoju życia na przedmieściach z bliskością centrum miasta oraz najważniejszymi punktami takimi jak szkoły, galerie handlowe, kina czy baseny. Oferta lokali jest bardzo szeroka i odpowiada na potrzeby zarówno nowoczesnego singla, jak i wielodzietnej rodziny.

Mieszkania ART MODERN utrzymane w stylu Bauhaus stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne wynikające z braku barier architektonicznych. Dzięki temu możemy wydzielić osobną strefę na kącik czytelniczy w domu, gwarantujący ciszę i prywatność. Z kolei wysokie sufity oferowanych mieszkań pozwalają na wstawienie solidnych regałów na nasze kolekcje książek. Brzmi, jak idealne miejsce dla każdego bibliofila!