Idealne miasto do szukania mieszkania? Łódź! Sprzedaż i zakup nieruchomości nie przysparza tu większych problemów, gdyż rynek jest dość duży i ciągle, dynamicznie się rozwija. Duże jest też samo miasto, dlatego wiele osób zastanawia się nad tym, którą dzielnicę wybrać. Kiedy więc myślisz sobie: w końcu kupię mieszkanie, Łódź Górna to wybór, którego nie pożałujesz. Zobacz, co zyskujesz, decydując się na zakup mieszkania w tej części miasta!

Rynek pierwotny, mieszkania na sprzedaż, Łódź… czyli jak szukać?

Osoby szukające mieszkania na sprzedaż najczęściej zaczynają od ustalenia potrzeb i możliwości, co przekłada się na metraż i udogodnienia. W wyszukiwarkach prym wciąż wiodą kawalerki na sprzedaż. Łódź posiada oczywiście wiele ciekawych propozycji dla dynamicznych singli czy par na dorobku, lecz własne M bez problemu znajdzie też w mieście włókniarzy większa rodzina. Mieszkanie z ogródkiem? Mieszkanie dwupoziomowe? Łódź dysponuje bazą lokali dopasowanych do najróżniejszych potrzeb i oczekiwań. Ważnym kryterium jest też naturalnie lokalizacja. Choć najpopularniejsze mieszkania na sprzedaż od lat znajdują się na Retkini i na Widzewie, warto iść z duchem czasu i zwrócić uwagę na inne, mniej wyeksploatowane, ale jakże atrakcyjne miejsca. Ciche i spokojne mieszkania? Łódź, Nowe Polesie! Wolisz fabrykanckiego ducha miasta? Łódź Górna to wybór dla Ciebie! Ta ostatnia dzielnica, poprzez liczne działania rewitalizacyjne, prężnie się rozwija, jednocześnie oferując wyjątkowy klimat i komfort życia, jakiego próżno szukać w centrum dużego miasta.

Łódź Górna – dobre miejsce na start

Osiedle Łódź Górna skrywa kilka cichych i zielonych kwartałów, które z powodzeniem łączą zalety nowoczesnego, miejskiego życia… z życiem na przedmieściach. W jakiej okolicy najlepiej poszukać wymarzonego mieszkania? Wróblewskiego, oczywiście! Osoby aktywne fizycznie docenią niezwykle atrakcyjną ofertę ośrodków sportowo-rekreacyjnych dostępnych w okolicy – m.in. Zatokę Sportu z basenem olimpijskim, ścianką wspinaczkową i kortami do badmintona, a także kameralne, kryte lodowisko Bombonierka. Rodzice z dziećmi oraz osoby starsze pokochają zaś mnogość terenów zielonych, idealnych na długie spacery, poranny jogging czy sesję nordic walking. Mniejsze zakupy zrobimy na targowisku Górniak, a większe – w Centrum Handlowym Sukcesja lub Pasażu Łódzkim. O nasze zdrowie zadbają liczne placówki medyczne, na czele ze szpitalem im. dr Karola Jonschera oraz pogotowiem działającym przy ul. Sienkiewicza. Ale to nie wszystko! Osiedle na Wróblewskiego to także świetna opcja dla przyszłych magistrów inżynierów. Bo czego może student kierunków technicznych w Łodzi oczekiwać od kawalerki? Politechnika Łódzka i jej bliskie sąsiedztwo to najtrafniejsza odpowiedź! Czas zaoszczędzony na dojazdach pozwala zaznać uroków studenckiego życia oraz nabrać pierwszych szlifów w zawodzie. Zakup mieszkania w tej części miasta to także długofalowa inwestycja – obecność licznych, dużych pracodawców z branży IT i usług dla biznesu w okolicy z pewnością przyda się po uzyskaniu dyplomu. A jeśli po ukończeniu studiów młody człowiek zdecyduje się jednak na świeży start i zmianę adresu, to zawsze istnieje efektywny sposób na zwrot z zakupionego mieszkania – sprzedaż! Łódź posiada bardzo chłonny rynek, dlatego ewentualna wymiana lub znalezienie nowego mieszkania na sprzedaż nie powinno przysporzyć wiele trudu.

Lokalizacja osiedla ART MODERN

Ciekawa lokalizacja i ciekawe oferty, czyli Łódź Górna

Kiedy znajdziemy już idealne pod względem metrażu, rozkładu oraz najbliższej okolicy mieszkanie na sprzedaż, Łódź i jej siatka komunikacyjna zweryfikuje, czy jest nam z nim... po drodze. Pod uwagę weźmy zarówno to, jak szybko dostaniemy się na miasto, jak też czas potrzebny, aby się z niego wydostać. Niekiedy niedoceniana podczas poszukiwań mieszkania na sprzedaż, Łódź Górna jako lokalizacja zaskakuje mnogością możliwości. Stąd wszędzie jest blisko! Dobre skomunikowanie tej części miasta nie ogranicza się do szybkiego dojazdu głównymi arteriami w postaci trasy WZ, alei Politechniki i Jana Pawła II czy ulicy Pabianickiej i Rzgowskiej. To również gęsta siatka połączeń autobusowych i tramwajowych oraz bliskość tętniącej życiem ulicy Piotrkowskiej, którą możemy przemierzać też rowerem lub hulajnogą elektryczną. To tutaj mieści się także główny węzeł komunikacji publicznej, nazywany żartobliwie Stajnią Jednorożców, skąd bez problemu dotrzemy do wszystkich części miasta!

Nowe mieszkania Łódź Górna - osiedle ART MODERN

 

Dobrze jest mieszkać w centrum, ale jeszcze lepiej… niedaleko centrum! Mieszkania na sprzedaż są tutaj dostępne w niższej cenie, a niejednokrotnie oferują lepszy standard oraz możliwość odetchnięcia pełną piersią. Brak ścisłej zabudowy pozwala na inwestycje, dzięki czemu ciągle powstają tutaj nowe mieszkania. Łódź Górna dynamicznie się rozwija, a bliskość terenów zielonych oraz sąsiedztwo takich ikonicznych miejsc, jak Księży Młyn, Biała Fabryka czy Ogrody Geyera sprawiają, że jest to prawdziwe miejsce z charakterem! Myślisz: mieszkania, Łódź, sprzedaż. Mówisz: osiedle Łódź Górna!